Каденція (політика)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Каде́нція (італ. cadenza, від лат. cadere — падаю, припиняюся[1]), в нормативних документах, політиці та політології — строк повноважень обраної посадової особи[2] або колегіального органу влади; час, протягом якого діє її мандат.

Застосування[ред.ред. код]

В документах країн Європи та інших держав, а також засобах масової інформації та у спілкуванні термін використовується з давніх часів.

Згадувався він і в документах Української Народної Ради. В Законі «ПРО ВИДІЛ УКРАЇНСЬКОЇ РАДИ» від 4 січня 1919 УНР в § 4 зазначила[3]:

«Виділ Української Національної Ради вибирається на час її каденції, а влада його гасне з хвилею вибору нового Виділу новою Радою»

В законодавчих актах сучасної України також інколи використовується цей термін. Наприклад в Законі України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України»[4] термін вживається в Статтях 4-й та 5-й.

«Стаття 5. Кваліфікаційна рада

Термін повноважень Кваліфікаційної ради не обмежений. Ротація або перепризначення членів Кваліфікаційної ради може здійснюватися з ініціативи Президента України і Верховної Ради України не більше одного разу за час їх каденцій»

Можна зустріти цей термін і в офіційних документах Ради Європейського Союзу. Наприклад в Рекомендаціях Ради 2002/549/ЄС від 21 червня 2002[5].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

"КОНСТИТУЦІЙНІ АКТИ УКРАЇНИ. 1917-1920. Невідомі конституції України", К.: Філософська і соціологічна думка, 1992

Примітки[ред.ред. код]

  1. Сайт «Розум.org.ua»
  2. Сайт «ymniki.ru»
  3. zakon.rada.gov.ua
  4. 18 липня 1997 № 485/97-ВР
  5. Розділ II Глава 3