Канадський військовий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Канадський Музей Війни
(англ. Canadian War Museum)(фр. Musée canadien de la guerre)
Canadian War Museum new building 2007.jpg
Засновано 1880
Розташування Оттава, Онтаріо
Фонд 500000
Сайт warmuseum.ca
Канадський військовий музей

Канадський Музей Війни (англ. Canadian War Museum) (фр. Musée canadien de la guerre) — народний музей в Оттаві, заснований 1880 року, присвячений військовій історії Канади від ранньої доби до сучасності. У будівлі музею також знаходяться військово-історичний дослідницький центр і бібліотека. Колекція музею має близько 500000 предметів.

Історія[ред.ред. код]

Колишній Канадсьий музей війни

Музей виник у 1880 р. як федеральна колекція військових артефактів уряду Канади, започаткована співробітниками міліції гарнізону Оттави. Офіційно відкрився у 1942 році. Спочатку музей знаходився в Дрілл-Холлі на площі Картьє, пізніше колекція переїхала до Державного Архіву Канади на вулицю Сассес-Драйв в Оттаві (нині Глобальний центр плюралізму). Сучасна будівля музею була відкрита 8 травня 2005 р. до 60-ти річчя закінчення Другої світової війни.

Постійні експозиції, зали й інституції[ред.ред. код]

Музей скадається з чотирьох постійних експозицій:

У музеї також представлені наступні зали і галереї :

  • Зала Королівського Канадського Легіону
  • Галерея Лебретон
  • Зала духовного відродження
  • Зала Пам'ятників
  • Колекція військового мистецтва
  • «Центр Військової Історії».

Місце битви: Війни на нашій землі, від найранніх часів до 1885 р.[ред.ред. код]

Зала 2. Місце битви: війни на нашій землі, від найранніх часів до 1885 р.

Експозиція включає війни між групами корінними американськими народами і війни європейських колоністів проти корінних американських народів.

Імперіалістичне суперництво в ранній історії Північної Америки, в том числі Семирічна війна, Американська революція, Англо-американська війна 1812-1815 років, в східній Канаді Повстання в колонії Ред-Рівер в 1870 р. і пізніше Повстання на Північно-західних територіях у 1885 р.

За корону і країну: Південно-Африканські Війни і Перша Світова Війна (1885—1931 рр.)[ред.ред. код]

Канадські сили розгорталися за кордоном у 1899 р. і знову в 1914 р., коли брали участь у війнах у складі Британської імперії. Експозиція включає Південно-Африканські війни, Першу світову війну і закінчується Вестмінстерським статутом 1931 р. (англ. Statute of Westminster), що встановив правове становище домініонів та їхні взаємини з Великобританією. Першим британським домініоном була Канада. В принципі домініони мали повну свободу вирішувати свої власні справи у всіх областях, за винятком оборони і зовнішньої політики.

Експозиція включає війну на Східному Фронті в Франції і Бельгії в 1915-1918 рр., де розлогі східні рівнини і обмежена мережа залізниць запобігли безвихідному стану ведення траншейної війни.

Періодичні виставки присвячені різним етапам військової історії Канади:

Викувані у вогні: Друга світова війна (1931—1945 рр.)[ред.ред. код]

Зала 3. Викувані у вогні: Друга світова війна (1931-1945 рр.)

Експозиція документує зростання агресивної диктатури в Німеччині, Італії та Японії у 1930-х роках та ролі Канади у Другій світовій війні. Цікавим є представлений в експозиції сумнозвісний лімузин Мерседес-Бенц, який використовував Адольф Гітлер у нацистських мітингах.

Насильницький Мир: Холодна війна, Миротворчі операції і останні конфлікти з 1945 р. й донині[ред.ред. код]

Зала 4. Насильницький мир: Холодна війна, підтримка миру і недавні конфлікти, з 1945 і донині

Експозиція включає історію Холодної війни, шпигунство, домашню безпеку, правду людей і масову культуру та документує участь Канади у:

Посилання[ред.ред. код]