Канал Ері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Канал Ері на карті США (блакитна лінія).

Канал Ері (англ. Erie Canal) — канал в штаті Нью-Йорк (США), що зв'язує систему Великих озер з Атлантичним океаном через річку Гудзон.

Інші назви канала[ред.ред. код]

Ще в XIX року, з початку свого будівництва, канал Ері мав другу назву — Гранд канал чи Великий канал.

«The New England Palladium» 16 лютого 1827 року пропонує можливо чітке формулювання Джеремія Томпсона історичного значення лінейного судноплавства: «Я вважаю комерцію лінейними суднами з визначеними датами винахідом віку і такою близькою за важливостю, як навігація пароплавами, і в результаті Нью-Йорк має вигоду тому, що очоливши прийняв це так, як Великий канал (англ. Grand Canal).»[1] Тут Томпсон мав на увазі канал Ері, який вів від Нью-Йорку до Великих озер і його будівництво було закінчено меньш ніж півтора роки тому.

Але з появою інших, більш великих каналів в США, канал Ері втратив назву Великий канал.

Параметри каналу[ред.ред. код]

Довжина каналу від міста Олбані (Нью-Йорк) до міста Буффало на озері Ері становить близько 363 миль (584 км). Ширина — близько 50 м. Канал містить 36 шлюзів. Загальна різниця піднесення близько 565 футів (172 м). Це допомогло в Нью-Йорку затемнити Філадельфію як найбільше місто і порт[2][3] на східному узбережжі США.

Історія[ред.ред. код]

Канал був вперше запропонований в 1806 році, будівництво почалося в 1817 році і закінчено 26 жовтня 1825 року.[3]. Після неодноразово реконструювався. У середині XIX століття відігравав найважливішу роль в освоєнні внутрішніх районів США.

Джерела[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]

  1. Neptune's Needle — An Interactive Database of American Maritime History
  2. «Works of Man», Ronald W. Clark, ISBN 0-670-80483-5 (1985) 352 pages, Viking Penguin, Inc, NYC, NY,
  3. а б Finch Roy G. The Story of the New York State Canals (PDF) New York State Engineer and Surveyor (republished by New York State Canal Corporation) (1925, 1988). Процитовано September 25, 2012.


США Це незавершена стаття з географії Сполучених Штатів Америки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.