Карл Людвиг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карл Людвіг Австрійський
Karl Ludwig Joseph Maria von Österreich
Archuduke carl ludwig 1861.png
Карл Людвіг Габсбург
Народився 30 червня 1833(1833-06-30)
Відень, Австрійська імперія
Помер 19 травня 1896(1896-05-19) (62 роки)
Шенбрунн, Відень, Австро-Угорська імперія
черевний тиф
Національність німець
Ім'я при народженні Карл Людвіг Йозеф Марія Австрійський
Титул ерцгерцог Австрійський
Батько Франц Карл Австрійський
Матір Софія Баварська
Рід Габсбурги
Родичі імператор Франц Йосиф I
імператор Максиміліан I
Дружина Маргарита Веттин;
Марія Аннуціата Бурбон;
Марія Терезія
Діти Франц Фердинанд,
Отто Франц
Фердинанд Карл,
Маргарита Софія,
Марія Аннуціата,
Єлизавета Амалія

Карл Лю́двіг Га́бсбург, ерцгерцог Австрійський (нім. Karl Ludwig Joseph Maria von Österreich) (30 червня 1833 — 19 травня 1896).

Третій син австрійського архикнязя Франца Карла і архикняжни Софії Баварської. Його старшими братами були імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I та імператор Мексики Максиміліан I.

Біографія[ред.ред. код]

Народився і помер у палаці Шьонбрунн у Відні. Мати, яка була ревною католичкою, виховала у такому дусі Карла Людвига і особисто займалась пошуком кандидаток на дружин.

Не любив займатись державними і військовими справами, присвячуючи час мистецтвам. Під його протекцією давали популярні бали, ставили театральні вистави, діяли зібрання митців. Шість років був намісником у Тиролю, у 1853—1855 роках проживав у Львові у будинку Гауснера (Пр. Свободи 1/3), як намісник королівства Галичини і Володимирії. На згадку про це центральні вулиці Львова назвали Карла Людвига.

Після загибелі ерцгерцога Рудольфа і Масиміліана І був оголошений спадкоємцем трону, однак доволі швидко формально зрікся престолу на користь старшого сина Франца Фердинанда (1889). Карл Людвиг відвідував сина Франца Фердинанда, який перебував у Каїрі, лікуючи туберкульоз. Під час паломництва до Палестини він випив води з ріки Йордан, через що захворів на черевний тиф і помер.

Дружини, діти[ред.ред. код]

У Дрездені 11 квітня 1856 р. одружився з кузиною Маргаритою Веттин (1840—1858), донькою саксонського короля Йогана, яка померла, захворівши на тиф. Шлюб був бездітним.

16 жовтня 1862 р. одружився з Марією Аннуціаті Бурбон (1843—1871), донькою короля Обох Сицилій Фердинанда ІІ і австрійської ерцгерцогині Марії-Терезії Габсбург-Тешинської. У шлюбі народились:

23 червня 1873 одружився з княжною Марією Терезією, донькою короля Португалії Мигеля І і баварської княжни Аделаїди. У шлюбі народились:

Посилання[ред.ред. код]