Катедральний собор, Гуадікс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Собор
Катедральний собор, собор Богородиці Втілення
Santa María de la Encarnación
Головний фасад в стилі бароко, 18 ст.
Головний фасад в стилі бароко, 18 ст.
Країна Іспанія, провінція Гранада
Місто Гуадікс
Тип будівлі собор
Архітектурний стиль середньовіччя, бароко
Будівельник Педро Моралес, Дієго Сілоам, Франсіско Ролдан, Франсіско Антеро, Антоніо Дельгадо, Вісенте Асеро, Кайон де ла Вега, Томас Ракхот
Перша згадка у 10 столітті
Дата заснування 1489, XVI ст., XVIII ст.
Будівництво ???—добудови головного фасаду в середині XVIII ст.
Основні дати:
1489 (переробка мечеті у церкву), 1549, проект до 1714
Будівлі:
Собор Богородиці Втілення, дзвіниця, каплиця дона Тадео
Статус Культурне надбання Іспанії
Стан задовільний

Катедральний собор, Гуадікс (ісп. Catedral de Guadix) — катедральний собор у місті Гуадікс, у провінції Гранада на півдні Іспанії.

Історія побудови. Середньовіччя[ред.ред. код]

За церковною легендою, перша церква була побудована на цьому місці у I столітті св. Торквато. Якщо це так, то в цьому місці виникла перша християнська громада у Іспанії.

Відомо, що у XX столітті тут була вибудована церква вестготів. Після військового захоплення міста церква вестготів була пристосована під мечеть.

Місто відвоювали іспанці у 1489 році і колишню мечеть пристосували під християнську церкву за настановою булли папи римського Іннокентія VIII. Запланували створення нового собору, але стародавні проекти відхилили.

У XVI столітті[ред.ред. код]

Будівництво розпочали за кардинала Авалоса. Новий проект створив архітектор Дієго Сілоам і будівництво розпочали 1549 року. До творів Дієго Сілоама належали частина ризниці, каплиця дона Тадео, абсида і частина нави. Каплиця дона Тадео зберігає риси архітектури доби Відродження. У 1574 році будівництво припинили через відсутність коштів.

Будівництво затягалось і до побудови храму залучили серед інших — Франсіско Ролдана та Франсіско Антеро. Дзвіниця була зведена братами Педро та Мігелем Фрейла і згодом стала символом міста.

Будівництво відновили через 20 років у 1594 році за сприяння єпископа Хуана де Фонсеки.

Будівництво у добу бароко[ред.ред. код]

Собор стояв недобудованим до кінця XVII століття. Будівництво відновили розраховуючи на допомогу короля Іспанії. Єпископу надіслали новий проект архітектора Антоніо Дельгадо. Архітектор припинив працю у місті, бо був відісланий у 1714 році у місто Хаен. Керівництво будівництвом перейшло до Вісенте Есеро, котрий почав міняти проект Дельгадо. Найсуттєвішим було керівництво Кайона де ла Вегі, котрий вибудував склепіння і купол. Кайон де ла Вега був переведений 1731 року у місто Кадіс, але головний фасад будували згідно проекту в стилі бароко.

Фасад собору вибудували архітектори Вісенте Асеро та Томас Ракхот, додавши нові деталі, не передбачені проектом Кайона де ла Вегі.

Галерея вибраних фото[ред.ред. код]

Собор з неба, фото 2011 року.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]