Кемпбелли з Бредалбейна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб VI ерла Бредалбайна, 1868.
Портрет Кампбелла Бредалбейна. Маллюнок художника Р. Р. МакЯна.
Замок Кілхурн – головний замок клану Кемпбелл з Бредалбейна.

Клан Кемпбелл з Бредалбейна – (шотл. - Campbell Breadalbane) – один з гірських шотландських кланів.

Історія клану[ред.ред. код]

Клан Кемпбелл з Бредалбейна є провідним кланом Аргайлу. Сер Дункан Кембелл - І лорд Кемпбелл був сином Коліна, відомого як «Чорний Колін Гленорхі». Його дружиною була леді Марджорі Стюарт. Сер Колін обружився на одній з дочок лорда Лорн. Цей шлюб приніс йому третину майна Лорн. За свою хоробрість під час хрестового походу в Палестину він став лицарем Родосу. У 1440 році він побудував родовий замок Кілхурн. Його нащадки розширювали свої володіння в землях Аргайлл, Пертшир, Фінлагір, Гленлайон.

Сер Колін з Гленорчі, в 1603 році був втягнений в інтригу з метою вигнання клану МакГрегор, вигнання їх з земель Гленстре, Кілхурн.

У 1625 році «Чорний Дункан» - VII вождь клану Гленрочі отримав титул барона, у 1681 році сер Джон – ХІ вождь Гленрочі, про яякого згадують як про «хитрого як лисиця, мудрий як змія, слизький як вугор» отримав титул І графу Бредалбейна.

Коли Вільгельм Оранський прийшов як суверен в Лондон, вожді шотландських кланів запропонували йому корону Шотландії. Вільгельм Оранський поклявся, що «викорінить всю єресь з Шотландії».

Клан Кемпбелл з Бредалбейна брав участь у війні кланів, яка була посилена релігійними конфліктами і брав участь у різанині католиків на півночі Шотландії – зокрема кланів МакДональд з Гленкоу. Делрімпл Стайр переконував короля Вільяма здійснити репресії проти вождів кланів, щоб нарешті покласти край міжклановій війні. Клан Кемпбелл з Бредалбейна відкупився від сусідніх кланів. Але участь у різанині католиків досі є плямою на історії клану. Щоб якось злагодити фінансові проблеми клан мусив продати свій родовий замок Таймоут.

Титул ерла (графа) Бредалбейна і Голланд – титул пера Шотландії. Титул був створений у 1681 році для сера Джона Кемпбелла – V барона Глерорчі, який був раніше позбавлений титулу графа Кейтнесс.

Джерела[ред.ред. код]

  • Daily Telegraph Hungarian Claims Scottish Earldom
  • Brown, Peter, publisher, The Peerage of Scotland, Edinburgh, 1834, pps: 91–2 and 141.