Керрі (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Керрі
Carrienovel.jpg
Оригінал Carrie
Жанр Література жахів, роман, саспенс, Епістолярний роман / роман
Автор Стівен Кінг
Мова Англійська мова
Написаний 1974
Виданий 5 квітня 1974
ISBN-13: 978-0-385-08695-0
ISBN-10: 0-385-08695-4

Керрі — парапсихічний роман, написаний Стівеном Кінгом у 1974 і перший опублікований роман автора, з якого почався успіх Стівена Кінга як письменника. Свого часу дружина Кінга, Табіта знайшла зачин роману у кошику для сміття і змусила чоловіка дописати роман. Видавництво «Даблдей» у березні 1973 року придбало права на цей роман, гонорар склав 2,5 тисяч доларів, що навіть для тих часів було невеликою сумою. Проте з часом за продажі авторських прав роман приніс Кінгу біля 400 тисяч доларів. Половина з яких відійшла видавництву.

Короткий зміст[ред.ред. код]

Дія відбувається в місті Чемберлен, штат Мен. Героїня Карієтта «Керрі» Вайт — дівчина-підліток шістнадцяти років, стримана, сором'язлива та нерішуча, з самого дитинства зазнає переслідувань та нещадних насмішок своїх однокласників. Приниження, які примушують її страждати кожну мить схожі на реальні психічні тортури, які вона не може уникнути. До того ж, Керрі є жертвою поганого поводження власної матері — Маргарет Вайт — прибічниці фанатичного релігійного культу фундаменталізму. Не досить гарна, трохи незграбна та жахливо самотня, Керрі не має жодного друга, живе в справжньому кошмарі, що стає гіршим день у день.

Усе змінюється, коли після спортивних занять у душі в неї починається перша менструація. Її мати ніколи їй не пояснювала про таке поняття як менструація, тож Керрі запанікувала та гадала, що вона помирає від кровотечі. Її одногрупниці почали глузувати над нею та кидати в неї гігієнічні серветки. В цей момент в ній щось переломлюється і вона втрачає будь-який контроль над собою, даючи волю своєму розпачу. Цей момент описаний в книзі як Поділ (Розщеплення).

І цей пам'ятний момент стає для Керрі головним, оскільки в ній знову виникає Щось. Колишня сила, якою вона володіла в дитинстві, і яку, як вона думала, вже давно втратила — дар телекінезу, який дозволяв їй переміщати або змінювати за бажанням предмети та об'єкти на відстані лише силою свого розуму.

Неймовірно потужна жахаюча сила, яку Керрі поступово почала освоювати та яка без вагань використовуватиметься проти інших, якщо вони ще будуть намагатися зробити їй боляче…

Екранізації[ред.ред. код]