Кипарисовик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кипарисовик (Chamaecyparis)
Chamaecyparis pisifera — листя і шишки
Chamaecyparis pisifera — листя і шишки
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Насінні (Spermatophyta)
Клас: Хвойні (Coniferopsida)
Ряд: Хвойні (Coniferales)
Родина: Cupressaceae
Рід: Кипарисовик (Chamaecyparis)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Chamaecyparis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Chamaecyparis

Кипари́совик (Chamaecyparis)  — це рід вічнозелених однодомних хвойних дерев у родині кипарисові (Cupressaceae). Це гарні з повислими гілками дерева, з перехресносупротивною зверху і лускоподібною знизу дрібною хвоєю, внаслідок чого пагони плоскі і шнуроподібні. Шишки кипарисовика округлі, розкриваються тріщинами, дрібні, не більше одного см.

Види[ред.ред. код]

Кипарисовик горіхоплідний[ред.ред. код]

Кипарисовик горіхоплідний (Chamaecyparis pisifera) — походить з Японії. Це дерево з конусовидною кроною і гілками, що розходяться горизонтально. Хвоя внизу гілок білоплямиста з білими смужками. Шишки розміром з лісовий горіх. Має ряд декоративних форм: з круглими пагонами і голчастою хвоєю, з довгими, повислими на кінцях гілками, з подовженими хвоїнками, з лускоподібною хвоєю, з білострокатою та світлою хвоєю.

Кипарисовик Лавсона[ред.ред. код]

Кипарисовик Лавсона (Chamaecyparis lawsoniana) — вічнозелене дерево до 50-60 м заввишки, діаметром 1-1,8 м, з красивою вузькоконусовидною кроною і темно-зеленими лускоподібними шпильками. Кора зрілого стовбура темно-коричнева, з поздовжніми тріщинами, а в однорічних пагонів — зелена. Шпильки дрібні, темно-зелені зверху, сизі знизу, щільно і в одній площині розміщені на пагонах.

Походить з тихоокеанського району Північної Америки. Росте на висоті 1 500 м над рівнем моря. В умовах українського клімату росте добре, але в перші роки повільно. Розмножується в основному насінням. Зимостійкий, лише в суворі зими підмерзають кінчики нездерев'янілих пагонів. Посухостійкий, однак сухість повітря переносить погано. В міських умовах почуває себе добре, до вологи і ґрунтів невибагливий. Дає цінну деревину, стійку проти гниття. Має голубу форму, відому як кипарисовик Алюма (Chamaecyparis lawsoniana 'Alumii')  — з голубим кольором хвої.