Київська школа економіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Київська школа економіки
KSE
KSE Logo.gif
Назва латиною Kyiv School of Economics (KSE)
Заснований 1996
Президент Павло Шеремета
Тип приватний
Адреса Україна 01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 1, (38-044) 492-80-12
Сайт www.kse.org.ua

Ки́ївська шко́ла еконо́міки (Kyiv School of Economics, KSE) — спеціалізований економічний навчальний заклад, який пропонує англомовні магістерські програми з економіки бізнесу, фінансової економіки та економічного аналізу, а також програми та курси бізнес-освіти.

Київська школа економіки заснована у 2006 році Консорціумом економічних досліджень і освіти (EERC) та Фондом Віктора Пінчука.

Керівництво[ред.ред. код]

Почесний голова KSE — Віктор Пінчук.

Керівництво EERC/KSE здійснює Рада Директорів, що несе повну відповідальність за діяльність установи. Головою Ради Директорів є Регіна Ян, головний операційний директор Інституту міжнародної економіки Петерсона[1].

Рада включає в себе представників донорських організацій та корпорацій. Члени Ради директорів зустрічаються щорічно і проводять обговорення успіхів та проблем розвитку EERC/KSE.

Президентом Київської школи економіки з 1 листопада 2012 р. є Павло Шеремета — найкращий експерт в галузі стратегічного менеджменту в Україні за версією журналу Forbes Україна.

Старшим консультантом Ради директорів KSE є Андерс Ослунд, Інститут міжнародної економіки Петерсона[1].

Якість магістерських програм KSE постійно переглядається Міжнародною консультативною радою (IAB) на чолі з доктором Чарльзом Беккером)Чарльзом Беккером, Університет Дюка. Голова IAB також є членом Ради Директорів.

Магістерські програми KSE[ред.ред. код]

Київська школа економіки (KSE) пропонує три визнані на міжнародному рівні магістерські програми:

Однорічна магістерська програма з економіки бізнесу

Дворічна магістерська програма з економічного аналізу

Дворічна магістерська програма з економіки фінансів

Дані програми побудовані за такими принципами: навчальні плани складено за зразком програм провідних міжнародних університетів, викладання проводиться англійською мовою професорами із закордонних університетів та українцями із західною освітою, які мають значний досвід викладання та дослідницької роботи, а також визнаними професіоналами своєї справи. Такий підхід до освіти надає студентам KSE найкращі можливості для кар'єри в бізнесі, науковій діяльності та міжнародних організаціях з оплатою праці на вищому рівні: за результатами опитування випускників, наші студенти отримують на 50% вищу зарплату за ту, яку вони б заробляли, якби не навчалися в KSE.

Водночас, програми мають різну спрямованість: однорічна магістерська програма з економіки бізнесу орієнтована на подальшу кар'єру в бізнесі, в той час, коли дворічні програми з економіки фінансів і економічного аналізу зосереджені на науковій діяльності, роботі в державних структурах та міжнародних організаціях.

Магістерська програма з економіки бізнесу:

— Спрямування на бізнес

— Вирішення кейсів

— Інтуїція

— Запрошені бізнес-спікери

— Стажування в бізнесі

Магістерська програма з економічного аналізу/економіки фінансів:

— Спрямування на дослідження

— Наукові статті

— Поглиблене вивчення теорії

— Наукові семінари

— Дипломна робота

Студенти школи навчаються у висококонкурентному середовищі заснованому на ефективній рейтинговій системі. Найкращі студенти за рейтингом мають значні пільги у вартості навчання, отримують шанс узяти участь у щорічних міжнародних обмінах (поїздки до Швеції і Норвегії) та можуть стати «асистентом викладача» на другому році навчання. Школа також практикує правило «B-», за яким студенти, що не досягають «доброго» рівня успішності, відраховуються із програми.

Диплом Г'юстонського університету (США)[ред.ред. код]

Хоча школа не має державної акредитації, близько чверті її випускників продовжують навчання за кордоном на отримання ступеню PhD, що свідчить про міжнародне визнання та налагоджені міжнародні зв'язки.

Київська школа економіки має домовленість з Г'юстонським університетом (США) (топ-25 найкращих у США), згідно з якою студенти, навчаючись у KSE, можуть отримати ступіть магістра Г'юстонського університету. Курси, які вивчають студенти для отримання сертифіката KSE, можуть бути одночасно зараховані для отримання магістерського ступеню з економіки Г'юстонського університету за умови дотримання академічних та адміністративних вимог Г'юстонського університету.

Слід зазначити, що існує можливість нострифікувати диплом магістра Х'юстонського Університету в Україні.

У 2005 році Київською школою економіки та Стокгольмським Інститутом Перехідної Економіки[2] було створено Київський Економічний Інститут (КЕІ)[3]. КЕІ є науково-дослідницькою організацією (див. аналітичний центр) і здійснює дослідження високого рівня складності у галузі економіки. Дослідженнями КЕІ, відповідно до домовленостей між Київською школою економіки та Київським економічним інститутом, займаються професори KSE.

Публічні лекції[ред.ред. код]

Будинок Київської школи економіки та Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського

У рамках проекту «Публічні лекції KSE» Київська школа економіки запрошує до України всесвітньо відомих економістів, політиків і публічних діячів для обговорення питань, що стоять перед Україною і світом. За майже чотири роки роботи проекту (від жовтня 2006) у його рамках з публічними лекціями виступили[4]:

  • Роберт Енгл, Нобелівський лауреат з економіки 2003 року;
  • Френсіс Фукуяма, професор міжнародної економіки Університету Джона Хопкінса;
  • Роберт Піндайк та Девід Рубінфельд, автори популярного підручника «Мікроекономіка»;
  • Джеймс Вульфенсон, дев'ятий президент Світового банку (1995–2005);
  • Колін Пауел, 65-ий Держсекретар Сполучених Штатів (2001–2005), генерал Військових Сил США у відставці;
  • Мохаммед Юнус, Нобелівський лауреат премії миру 2006 року;
  • Кофі Аннан, сьомий генеральний секретар ООН (1997–2006);
  • Лєшек Бальцерович, колишній віце-прем'єр і міністр фінансів Польщі, колишній голова Національного банку Польщі, 2011 року.

Крім того, в січні 2007 року проведено круглий стіл «Економічні перспективи космічних досліджень для України і світу» за участю Гайдемарі Стефанишин-Пайпер (Національна адміністрація по аеронавтиці і космосу NASA, США), Генрі Хертзфелда, професора Інституту космічної політики Університету Джорджа Вашингтона, Леоніда Кучми, другого президента України, та ін.

Посилання[ред.ред. код]

Загальні
В тексті