Кладовище Кунлінь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кладовище Кунліньa
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
SW of the tomb of Kong Yanjin - P1060207.JPG
Країна Цюйфу, Китай,
КНР КНР
Тип культурний
Критерії i, iv, vi
Ідентифікатор 704
Регіонb Азія і Тихоокеанський регіон

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1994
18 сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Кладовище Кунлінь або Ліс Конфуція (孔林) — родовий цвінтарь Конфуція, що знаходиться в Цюйфу, поблизу храму Конфуція. Воно вважається найбільшим і таким, що найкраще збереглося в Китаї.

Опис[ред.ред. код]

Тут розташована могила Конфуція та членів його родини. З підвищенням авторитету вчення Конфуція цей «родовий ліс» безперервно розширювався. У епоху Цін він займав площу 2 кв. км. В цьому лісі розташовані кам'яні стели з епітафіями і кам'яні статуї. Найраніші з них відносяться до часів правління династії Хань (206 р. до н. е. — 220 р. н. е.) і далі — до епох Мін і Цін. Таких стел налічується понад 5 тисяч. У цьому просторі могили більш ніж 100 000 нащадків Конфуція.

У 1331 почалися будівельні роботи на стінах і воротях цвинтаря. У загальній складності, на кладовищі відбулося 13 реконструкцій та розширень. Зрештою, наприкінці XVIII століття, по периметру стіни досягають довжини 7,5 км, площа 3,6 квадратних кілометрів. , який був похований там протягом близько 2000 років, може бути знайдено.

Ліс Конфуція є незамінним джерелом для вивчення політичного, економічного і культурного розвитку, а також для дослідження ритуалів поховання в стародавньому Китаї.

Джерела[ред.ред. код]

  • Sang Ye, Geremie R. Barmé, " Commemorating Confucius in 1966-67. The Fate of the Confucius Temple, the Kong Mansion and Kong Cemetery. 孔庙、孔府、孔林 ", China Heritage Quartely, no 20, 2009.
  • Ma, Aiping; Si, Lina; Zhang, Hongfei (2009), «The evolution of cultural tourism: The example of Qufu, the birthplace of Confucius», in Ryan, Chris; Gu, Huimin, Tourism in China: destination, cultures and communities, Routledge advances in tourism, Taylor & Francis US, p. 183, ISBN 0-415-99189-7