Козаріг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кезареки (Cesaring або Cozarig)(*504-569) —князь Антів з 558р.н.е. , пов'язане з землею Кедар (сучасні терени України, північне Причорномор'я). Також це ім'я пов'язують з правителем Санділом, другим сином Ернака (третього сина Аттили). В честь цього імені були названі козарігські гуни (Kozarigur Huns), тоді як за іменем другого сина Ернака — Утігура отримали назву утигурські булгари (Utigur Bulgars). Деякі дослідники виводять цю назві від слов'янських мов.

Відповідно до Bar Hebraeus і хронік Михайла Сіріна, це було ім'я одного з трьох братів, які прийшли з гір Імаон правити гуннськими племенами у Східній Європі близько в 583 р. З імені козаріг виводять також й назву хазари. Його брат Булгар (Bulgarios) з 10000 людьми відвоював Дакію від імператора Маврикія (582—602).

Цю назву також пов'язують з народами оногурів, а також акацирів.

Є версії, що ці троє братів були уари з Хорезму, що очолували племена, які прийшли до Європі в попереднє десятиліття перед аварським каганом Кандиком. Таким чином, це ім'я можна ототожнити з Санділом, отже Козаріг правив аварсько-гунськими племенами, що перебували у Кубанському степу.

Також це ім'я може відноситись до часів правління Худбарда, коли серед оногурів почалась громадянська війна. Ім'я Козаріг було надано одному з синів кагана Худбарда, який після суперечки зі своїм братом Батбаяном, віддав йому в правління одне з племен болгар.

В 630-х роках, 9000 рігців втекли до Паннонії в Італії в результаті війни кагана Худбарта з аварами. Нарешті правитель Менуморут (Menumorut), як кажуть, був дружнім по відношенню до козарігців в Угорщині, але після його правління це ім'я зникає.

Джерела[ред.ред. код]

cambridge.org