Континентальна хокейна ліга 2010—2011

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Континентальна хокейна ліга
2010 — 2011
Ice hockey pictogram.svg
Деталі турніру
Дата 8 вересня 2010 —
16 квітня 2011
Кількість команд 23
Місця проведення Білорусь
Латвія
Казахстан
Росія
Призери
Переможець Gold medal blank.svg «Салават Юлаєв» (1-й титул)
Фіналіст Silver medal blank.svg «Атлант»
3-є місце Bronze medal blank.svg «Локомотив»
Статистика турніру
Найкращий бомбардир(и) Олександр Радулов
(98 очок)
2010
2012

Третій сезон Континентальної хокейної ліги тривав з 8 вересня 2010 по 16 квітня 2011 року. У змаганні брали участь двадцять російських клубів і по одній команді з Білорусі, Латвії та Казахстану.

Формат[ред.ред. код]

Місця команд у дивізіонах, конференціях і загальній таблиці визначалися за сумою очок, набраних у всіх матчах першого етапу чемпіонату.

У випадку рівності очок у двох або більше команд перевагу отримувала команда, яка: 

  1. мала більшу кількість перемог в основний час у всіх матчах регулярного чемпіонату; 
  2. здобула більшу кількість перемог в овертаймах у всіх матчах регулярного чемпіонату; 
  3. здобула більшу кількість перемог у серіях післяматчевих кидків у всіх матчах регулярного чемпіонату; 
  4. мала найкращу різницю закинутих і пропущених шайб у всіх матчах регулярного чемпіонату; 
  5. мала більшу кількість закинутих шайб у всіх матчах регулярного чемпіонату. 

Зазначені вище критерії застосовуються послідовно. При рівності всіх показників розподіл місць між командами визначався жеребом.

За підсумками регулярного чемпіонату, по вісім команд з кожної конференції отримують право участі у серії ігор плей-оф. В офіційних таблицях конференцій команди, що посіли перші місця в дивізіонах, розташувалися на першому і другому місцях, залежно від кількості набраних очок у всіх матчах першого етапу. У кожній конференції номери «посіву» з 3-го по 8-ий отримують команди, що набрали найбільшу кількість очок за підсумками регулярного етапу, незалежно від дивізіону, в якому вони грали. Перевага свого майданчика на всіх стадіях розіграшу отримують команди з вищим номером «посіву». У кожній конференції серії матчів плей-оф проводяться до чотирьох перемог, максимальна кількість матчів —- сім.

Західна конференція[ред.ред. код]

Дивізіон Боброва
 М Команда  І  В   ВО  ВБ  ПБ  ПО  П   ЗШ  ПШ О
1 «Динамо» (Москва) 54 28 1 1 4 4 16 149 131 96
2 СКА (Санкт-Петербург) 54 23 3 6 5 4 13 171 144 96
3 «Спартак» (Москва) 54 24 1 1 3 3 22 129 142 82
4 «Динамо» (Рига) 54 20 2 5 5 2 20 160 149 81
5 ЦСКА (Москва) 54 13 0 7 4 2 28 136 169 59


Дивізіон Тарасова
 М Команда  І  В   ВО  ВБ  ПБ  ПО  П   ЗШ  ПШ О
1 «Локомотив» (Ярославль) 54 33 1 1 4 1 14 203 143 108
2 «Атлант» (Митищі) 54 21 4 7 4 2 16 138 115 91
3 «Сєвєрсталь» (Череповець) 54 25 2 3 0 4 20 145 142 89
4 «Динамо» (Мінськ) 54 17 3 5 5 2 22 150 155 74
5 «Торпедо» (Нижній Новгород) 54 18 5 3 1 2 25 144 151 73
6 «Витязь» (Чехов) 54 13 1 3 3 2 32 119 178 52

Східна конференція[ред.ред. код]

Дивізіон Чернишова
 М Команда  І  В   ВО  ВБ  ПБ  ПО  П   ЗШ  ПШ О
1 «Авангард» (Омськ) 54 31 9 2 2 1 9 176 120 118
2 «Салават Юлаєв» (Уфа) 54 29 5 4 4 0 12 210 144 109
3 «Сибір» (Новосибірськ) 54 22 2 4 1 4 21 133 131 83
4 «Барис» (Астана) 54 20 2 2 6 3 21 155 152 77
5 «Амур» (Хабаровськ) 54 13 1 1 3 4 32 112 173 50
6 «Металург» (Новокузнецьк) 54 8 1 3 4 5 33 105 186 41


Дивізіон Харламова
 М Команда  І  В   ВО  ВБ  ПБ  ПО  П   ЗШ  ПШ О
1 «Ак Барс» (Казань) 54 29 2 3 5 3 12 181 133 105
2 «Металург» (Магнітогорськ) 54 27 1 5 3 4 14 167 141 100
3 «Югра» (Ханти-Мансійськ) 54 22 0 6 6 3 17 145 151 87
4 «Нафтохімік» (Нижньокамськ) 54 22 1 2 1 2 26 159 162 75
5 «Трактор» (Челябінськ) 54 14 6 2 5 1 26 142 166 64
6 «Автомобіліст» (Єкатеринбург) 54 10 6 4 2 1 31 134 184 53

Найбільше очок на першому етапі набрав омський «Авангард» і здобув кубок Континенту. Склад команди:

воротарі — Каррі Рямьо, Олексій Кузнецов;
захисники — Денис Куляш, Андрій Первишин, Мартін Шкоула, Антон Бєлов, Олексій Бондарев, Андрій Мухачов, Микита Півцакін, Бренден Белл, Нік Енджелл, Дмитро Рябикін;
нападники — Роман Червенка, Яромір Ягр, Олександр Пережогін, Антон Кур'янов, Олександр Попов, Олексій Калюжний, Дмитро Сьомін, Володимир Первушин, Єгор Аверін, Марек Сватош, Дмитро Власенков, Петр Вампола, Антон Малишев, Сергій Сентюрін, Тимофій Шишканов, Ігор Волков, Євген Орлов, Сергій Калінін[1].
Тренер — Раймо Сумманен.

Найкращі бомбардири чемпіонату[ред.ред. код]

М Гравець Команда І Г П О
1 Росія Олександр Радулов «Салават Юлаєв» 54 20 60 80
2 Норвегія Патрік Торесен «Салават Юлаєв» 54 29 36 65
3 Чехія Роман Червенка «Авангард» 51 31 30 61
4 Росія Сергій Мозякін «Атлант» 54 27 34 61
5 Словаччина Павол Демітра «Локомотив» 54 18 43 61
6 Росія Олексій Морозов «Ак Барс» 53 21 35 56
7 Чехія Йозеф Вашичек «Локомотив» 54 24 31 55
8 Чехія Яромір Ягр «Авангард» 49 19 32 51
9 Канада Метт Еллісон «Торпедо» 53 21 29 50
10 Швеція Маттіас Вейнгандль СКА 54 21 28 49

Матч усіх зірок[ред.ред. код]

5 лютого в Льодовому палаці Санкт-Петербурга відбувся «Матч усіх зірок КХЛ». За команду Яшина виступали гравці клубів Західної конференції, а за команду Ягра — Східної конференції.

5 лютого 2011 «Команда Яшина» 16 : 18 «Команда Ягра» «Льодовий палац» (Санкт-Петербург)
Глядачів: 10 127
Арбітр: О. Антропов, А. Захаров
Максим Афіногенов GOAL 05:02
Кріс Саймон GOAL 13:07
Сергій Мозякін GOAL 17:33
Сергій Мозякін GOAL 18:36
Максим Афіногенов GOAL 19:41
Максим Сушинський GOAL 21:05
Лауріс Дарзіньш GOAL 24:11
Максим Сушинський GOAL 28:41
Олександр Гуськов GOAL 28:56
Максим Афіногенов GOAL 34:07
Сергій Мозякін GOAL 37:54
Сергій Мозякін GOAL 39:26
Йозеф Вашичек GOAL 47:27
Сергій Мозякін GOAL 50:41
Олексій Яшин GOAL 54:51
Леонід Комаров GOAL 57:40
звіт GOAL 03:50 Яромір Ягр
GOAL 07:18 Олександр Радулов
GOAL 09:41 Яромір Ягр
GOAL 17:10 Сергій Федоров
GOAL 18:55 Олексій Морозов
GOAL 21:44 Лукаш Кашпар
GOAL 25:02 Роман Червенка
GOAL 26:19 Патрік Торесен
GOAL 28:10 Яромір Ягр
GOAL 41:12 Роман Червенка
GOAL 41:56 Лукаш Кашпар
GOAL 42:11 Денис Куляш
GOAL 43:45 Ілля Нікулін
GOAL 53:06 Сергій Федоров
GOAL 55:06 Олексій Морозов
GOAL 57:00 Кевін Даллман
GOAL 58:43 Мартін Шкоула
GOAL 59:59 Євген Кузнецов

«Команда Яшина»:

воротарі — Домінік Гашек, Костянтин Барулін;
захисники — Олександр Гуськов, Сандіс Озоліньш, Карел Рахунек, Денис Гребешков, Петер Подградський, Максим Соловйов;
нападники — Олексій Яшин, Сергій Мозякін, Максим Сушинський, Йозеф Вашичек, Маттіас Вейнгандль, Максим Афіногенов, Лауріс Дарзіньш, Кріс Саймон, Леонід Комаров.
Тренери — Олег Знарок, Владімір Вуйтек.

«Команда Ягра»:

воротарі — Стефан Лів, Михайло Бірюков;
захисники — Мартін Шкоула, Ілля Нікулін, Кевін Даллман, Янне Ніскала, Костянтин Корнєєв, Денис Куляш;
нападники — Яромір Ягр, Роман Червенка, Олександр Радулов, Олексій Морозов, Патрік Торесен, Лукаш Кашпар, Євген Кузнецов, Петрі Контіола, Сергій Федоров.
Тренери — Зінетула Білялетдінов, Карі Хейккіля.

Плей-оф Західної конференції[ред.ред. код]

Матчі за кубок Гагаріна розпочалися 23 лютого 2011 року.

  Чвертьфінали Півфінали Фінал
                           
  1  «Локомотив» 4  
8  «Динамо» Мн 3  
  1  «Локомотив» 4  
  7  «Динамо» Р 1  
2  «Динамо» М 2
  7  «Динамо» Р 4  
    1  «Локомотив» 2
  4  «Атлант» 4
  3  СКА 4  
6  «Спартак» 0  
3  СКА 3
  4  «Атлант» 4  
4  «Атлант» 4
  5  «Сєвєрсталь» 2  

Плей-оф Східної конференції[ред.ред. код]

  Чвертьфінали Півфінали Фінал
                           
  1  «Авангард» 4  
8  «Нафтохімік» 3  
  1  «Авангард» 3  
  4  «Металург» Мг 4  
4  «Металург» Мг 4
  5  «Югра» 2  
    4  «Металург» Мг 3
  3  «Салават Юлаєв» 4
  2  «Ак Барс» 4  
7  «Барис» 0  
2  «Ак Барс» 1
  3  «Салават Юлаєв» 4  
3  «Салават Юлаєв» 4
  6  «Сибір» 0  

Фінал кубка Гагаріна[ред.ред. код]

8 квітня 2011 «Салават Юлаєв» 2 : 1 ОТ «Атлант» «Уфа-Арена»
Глядачів: 7 950
Арбітр: А. Захаров, В. Буланов
Віталій Прошкін GOAL 01:00
Андрій Кутейкін GOAL 61:43
звіт GOAL 43:22 Сергій Мозякін

Рахунок у серії: 1 — 0 на користь «Салавата Юлаєва»

10 квітня 2011 «Салават Юлаєв» 3 : 1 «Атлант» «Уфа-Арена»
Глядачів: 7 950
Арбітр: О. Бєлов, В. Гашилов
Ігор Григоренко GOAL 26:12
Ігор Григоренко GOAL 28:39
Сергій Зинов'єв GOAL 37:42
звіт GOAL 08:06 Ян Марек

Рахунок у серії: 2 — 0 на користь «Салавата Юлаєва»

12 квітня 2011 «Атлант» 2 : 3 «Салават Юлаєв» «Арена Митищі»
Глядачів: 7 300
Арбітр: Е. Одіньш, С. Карабанов
Ярослав Обшут GOAL 11:10
Євген Нурісламов GOAL 28:15
звіт GOAL 03:43 Сергій Зинов'єв
GOAL 22:17 Олег Саприкін
GOAL 52:45 Патрік Торесен

Рахунок у серії: 3 — 0 на користь «Салавата Юлаєва»

14 квітня 2011 «Атлант» 4 : 0 «Салават Юлаєв» «Арена Митищі»
Глядачів: 7 300
Арбітр: С. Семенов, С. Карабанов
Ігор Мусатов GOAL 25:27
Ян Марек GOAL 35:55
Дмитро Уппер GOAL 41:46
Ілля Горохов GOAL 52:04
звіт

Рахунок у серії: 3 — 1 на користь «Салавата Юлаєва»

16 квітня 2011 «Салават Юлаєв» 3 : 2 «Атлант» «Уфа-Арена»
Глядачів: 7 950
Арбітр: Е. Одіньш, А. Захаров
Андрій Таратухін GOAL 07:45
Андрій Кутейкін GOAL 54:21
Олександр Світов GOAL 55:48
звіт GOAL 43:34 Ян Марек
GOAL 56:14 Олексій Глухов

Рахунок у серії: 4 — 1 на користь «Салавата Юлаєва»

Склади фіналістів[ред.ред. код]

«Салават Юлаєв» (Уфа):

воротарі — Ерік Ерсберг, Віталій Колесник, Олександр Єременко;
захисники — Кирило Кольцов, Мірослав Блатяк, Андрій Кутейкін, Віталій Прошкін, Дмитро Калінін, Максим Кондратьєв, Олег Твердовський, Олександр Рязанцев, Томаш Староста, Михайло Григор'єв, Іван Болдирев, В'ячеслав Селуянов;
нападники — Патрік Торесен, Олександр Радулов, Ігор Григоренко, Сергій Зинов'єв, Віктор Козлов, Роберт Нільссон, В'ячеслав Козлов, Олександр Світов, Петро Счастливий, Олег Саприкін, Якуб Клепіш, Володимир Антипов, Андрій Таратухін, Олександр Панков, Костянтин Кольцов, Ігор Волков, Кирило Полозов, Владислав Картаєв, Артем Гордєєв[2].
Тренер — В'ячеслав Биков.

«Атлант» (Митищі):

воротарі — Костянтин Барулін, Віталій Коваль;
захисники — Ілля Горохов, Ярослав Обшут, Вадим Хомицький, Дмитро Биков, Павло Траханов, Євген Нурісламов, Максим Семенов, Роман Рукавишников, Андрій Зюзін, Олексій Трощинський;
нападники — Сергій Мозякін, Ян Марек, Олег Петров, Ігор Мусатов, Федір Федоров, Ян Буліс, Едуард Левандовський, Іван Непряєв, Олексій Глухов, Збинек Іргл, Дмитро Уппер, Олександр Нестеров, Ілля Каблуков, Олег Лі, Вадим Єпанчинцев, Кайл Веллвуд, Мілан Бартович, Ілля Федін, Олександр Васильєв, Кріс Бурк, Олег Яшин, Віктор Другов[3].
Тренер — Мілош Ржига.

Найкращі бомбардири плей-оф[ред.ред. код]

М Гравець Команда І Г П О
1. Чехія Йозеф Вашичек «Локомотив» 18 7 15 22
2. Росія Сергій Мозякін «Атлант» 23 8 13 21
3. Словаччина Павол Демітра «Локомотив» 18 6 15 21
4. Норвегія Патрік Торесен «Салават Юлаєв» 21 3 15 18
5. Росія Олександр Радулов «Салават Юлаєв» 21 3 15 18

Підсумкова таблиця[ред.ред. код]

Місце Команда
1 Росія «Салават Юлаєв» (Уфа)
2 Росія «Атлант» (Митищі)
3 Росія «Локомотив» (Ярославль)
4 Росія «Металург» (Магнітогорськ)
5 Росія «Авангард» (Омськ)
6 Росія «Ак Барс» (Казань)
7 Росія СКА (Санкт-Петербург)
8 Латвія «Динамо» (Рига)
9 Росія «Динамо» (Москва)
10 Росія «Сєвєрсталь» (Череповець)
11 Росія «Югра» (Ханти-Мансійськ)
12 Росія «Сибір» (Новосибірськ)
13 Росія «Спартак» (Москва)
14 Казахстан «Барис» (Астана)
15 Росія «Нафтохімік» (Нижньокамськ)
16 Білорусь «Динамо» (Мінськ)
17 Росія «Торпедо» (Нижній Новгород)
18 Росія «Трактор» (Челябінськ)
19 Росія ЦСКА (Москва)
20 Росія «Автомобіліст» (Єкатеринбург)
21 Росія «Витязь» (Чехов)
22 Росія «Амур» (Хабаровськ)
23 Росія «Металург» (Новокузнецьк)

Примітки[ред.ред. код]

  1. Список гравців «Авангарда», які брали участь у матчах регулярного чемпіонату 2010/11[1]
  2. Список гравців «Салавата Юлаєва», які брали участь у матчах сезону 2010/11 [2] [3]
  3. Список гравців «Атланта», які брали участь у матчах сезону 2010/11 [4] [5]

Посилання[ред.ред. код]