Континуум (теорія множин)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Континуум)
Перейти до: навігація, пошук

Континуум — незліченна множина або множина, яка рівнопотужна множині дійсних чисел в інтервалі (0,1), а також кардинальне число такої множини (позначається c або \aleph_1).

Множина дійсних чисел в інтервалі (0,1), як і в будь-якому іншому інтервалі рівнопотужна множині всіх чисел на числовій прямій, тобто можна побудувати однозначне відображення з інтервалу (0,1) на всю числову пряму.

Множина точок на площині й в n-вимірному просторі, де n - скінченне число, теж має потужність континууму.

Континуум потужніша множина, ніж множина натуральних чисел. Питання про існування множини з потужністю проміжною між множиною натуральних чисел та множиною континууму є однією з нерозв'язаних задач математики (дивіться Континуум-гіпотеза).

[ред.] Дивись також

[ред.] Джерела

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Участь
Панель інструментів
Друк/експорт
Іншими мовами