Корольов (місто)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб міста
В'їзд до міста
Корольов

Корольо́в (рос. Королёв) — місто1938) обласного підпорядкування в Московській області в Росії, за 5 км на північний схід від Москви.

Історія[ред.ред. код]

Спочатку — селище Підлипки, з 1928 — робоче селище Калинінський, з 1938 — місто Калинінград. У 1960 до складу Калинінграда включено місто Костіно, з 1963 місту підпорядковуються селища Болшево, Первомайський і Текстильник. У 1992 зі складу Калинінграда виділено місто Юбілейний. З 1996 носить сучасну назву, названий на честь Сергія Корольова. 12 квітня 2001, указом президента Росії місту присвоєно статус наукового міста (наукограда) Російської Федерації.

Населення[ред.ред. код]

Населення 171,6 тис. чоловік (2005). Четверте за числом жителів (після Подольська, Хімок і Балашихи) місто в Московській області. За рівнем освіченості населення місто займає одне з перших місць в Росії: приблизно 67 % жителів мають вищу або средньотехнічну освіту.

Економіка[ред.ред. код]

Корольов — один з найбільших науково-виробничих центрів Московської області, в нім розташовані: РКК «Енергія» ім. C. П. Корольова (одне з провідних підприємств російської ракетно-космічної промисловості), ЦНІІМАШ (що включає до себе Центр управління польотами), КБ Химмаш ім. А. Ісаєва (філія ГКНПЦ ім. Хрунічева), НВО ІТ, ЦНІІМВ, НВО «Композит», ВАТ «Корпорація „Тактическое ракетное вооружение“», деревообробні, приладобудівні і текстильні підприємства, завод пакувальних матеріалів компанії Tetra Pak.

Лісові масиви в межі міста займають територію 196 га.

Транспорт[ред.ред. код]

Залізничні станції міста Корольов на гілці Митищі — Моніно називаються «Підлипки Дачні» і «Болшево»; на гілці Митищі — Фрязіно — «Подлипки-дачні», «Болшево» (відома як «Фрязінська платформа»). Також на території, що адміністративно входить до складу муніципального утворення «Місто Корольов», знаходяться залізничні платформи «Валентиновка» (на Монінській гілці) і «Фабрика 1 Травня» (на Фрязінській гілці).

Посилання[ред.ред. код]