Королівський палац (Амстердам)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Королівський палац, Амстердам

Амстердамський Королівський палац (нід. Koninklijk Paleis Amsterdam; поширена назва нід. Paleis op de DamПалац на (площі) Дам) — один з трьох палаців у Нідерландах, які перебувають у віданні монарха, розташований у столиці країни місті Амстердамі на площі Дам.

Будівля палацу була зведена в 1655 році за проектом Якоба ван Кампена, натхненного римською архітектурою у класичних (так званий голландський класицизм). Ці класичні форми та розкіш інтер'єрів за задумом автора мали підкреслити велич Амстердама.

Для будівництва палацу був закладений міцний фундамент з 13 659 дерев'яних паль, а мури зводились із жовтого піщаника, привезеного спеціально з Німеччини. Три поверхи вінчає купол з флюгером у вигляді морського судна. Внутрішнє оздоблення палацу виконано з використанням мармуру. Центральна зал має розміри 36 х 18 м і висоту 27,5 м; на підлозі зображені півкулі Землі.

Палац був побудований за часів Республіки і використовувався як амстердамська ратуша до 1808 року, після чого в ньому містилася резиденція Луї Бонапарта. Пізніше палац був переданий у відання Оранського королівського дому, а в 1935 році держава викупила Королівський палац.

У численних залах і галереях Амстердамського королівського палацу виставлені картини видатних голландських художників — Рембрандта, Говерта Флінка, Якоба Йорданса, Яна Лівенса і Фердинанда Боля.

Посилання[ред.ред. код]