Корот (космічний апарат)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Корот (COROT)
космічний телескоп

Організація: CNES/ЕКА
Технічні характеристики[1]
Стартова маса: 630 кг
Довжина: 4,1 м
Діаметр: 1984 мм
Живлення: дві сонячні батареї
(основна і запасна)
Номінальна
потужність:
530 Вт
Параметри орбіти[2]
Тип орбіти полярна
Апогей: 915 км
Перигей: 896 км
Період обертання: 102,95 хв.

КОРОТ (англ. CoRoT — Convection Rotation and planetary Transits) — космічний телескоп, створений зусиллями Національного Космічного Агентства Франції (CNES), за участю Європейської Космічної Аґенції, а також науково-дослідницьких центрів Австрії, Іспанії, Німеччини, Бельґії і Бразилії.[3] Основне завдання телескопа — пошук екзопланет, у тому числі і планет земного типу. Друге завдання телескопа — вивчення будови зірок.[4].

Опис[ред.ред. код]

Супутник було виготовлено на базі платформи Proteus, вперше випробуваної у складі космічного апарата Jason-1. На орбіту КОРОТ вивела модернізована ракета-носій «Союз 2-1Б» із розгінним блоком «Фрегат».
Апарат було запущено з космодрому Байконур 27 грудня 2006 о 17:23 за московським часом.

Прилади[ред.ред. код]

  • Телескоп:
Афокальний телескоп мав два параболічних дзеркала з фокусною відстанню 1,1 м (діаметр вхідного зрачка 27 см), що знімав криві блиску багатьох зірок у момент проходження перед ними планет
  • Широкоохопна камера
Датчики: чотири ПЗЗ-матриці з оптичним вирішенням 2048x4096
Об'єктив: фокусував світло (фокусна відстань 1200 мм) і кореґував геометричні аберації телескопа
  • Бортовий комп'ютер

Результати місії[ред.ред. код]

За допомогою КОРОТа було відкрито 32 екзопланети, а також близько сотні кандидатів, які очікують підтвердження. КОРОТ вийшов з ладу раніше від запланованого терміну[Джерело?]. Надходження наукових даних припинилося 2 листопада 2012 року. Після кількох невдалих спроб перезавантаження телескопа, було ухвалено рішення про припинення його діяльності. Наприкінці 2013 року супутник почав зниження, аби перейти на нижчу орбіту, на якій некерований апарат уникне зіткнення з іншими супутниками. Надалі його орбіта буде поступово знижуватися, що близько триватиме 45 років, доки апарат не увійде в густі шари атмосфери, де згорить[5].

Планети, відкриті CoRoT[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]