Кримський Титан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Кримський титан)
Перейти до: навігація, пошук

ДАК «Кримський Титан» — підприємство в АР Крим, Україна з виробництва титанової продукції. 50% акцій належить компанії OSTCHEM Holding AG, що об'єднує хімічні та гірничо-видобувні активи інвестиційного холдингу Group DF Дмитра Фірташа[1]

Історія[ред.ред. код]

В 1971 році з пуску одного цеху (40 тис. т) розпочалося виробництво діокиду титану на Кримському виробничому об'єднанні «Титан». У 1978 р. введено в дію другий цех такої ж потужності.

У 2010 р. воно реорганізоване в ДАК «Кримський Титан». В 2011 р. на підприємстві вироблено 108069 т діоксиду титану.

Технологія[ред.ред. код]

Виробництво діокиду титану здійснюється за сульфатною технологією. Ільменіт або титановий шлак подрібнюють, сушать, а потім розкладають в концентрованій сірчаній кислоті. Отриманий плав титанілсульфату охолоджують і розбавляють водою до відповідної концентрації. Потім відновлюють в розчині титанілсульфату тривалентне залізо до двовалентного. Отриманий розчин відстоюють і подають на попередню (чорнову) фільтрацію. У відфільтрованому розчині при охолодженні викристалізовують залізний купорос і відділяють його від маточного розчину на центрифугах. Розчин титанілсульфату випарюють до стандартної концентрації і направляють на гідроліз. При гідролізі виділяються аморфні пластівці гідрату діоксиду титану. Отриману пульпу гідрату діокиду титану піддають фільтруванню в дві стадії. При цьому здійснюється її відмивання від хромофорних домішок, і відбілювання. Після внесення необхідних компонентів пасту гідрату діокиду титану прожарюють в прожарювальних печах. В процесі прожарювання відщеплюється гідратована волога і діокид титану набуває пігментних властивостей. Прожарений продукт подрібнюється в дві стадії і передається на обробку поверхні, яку проводять відповідними хімічними речовинами для надання пігментному діоксиду титану відповідних споживчих властивостей. Оброблений діокид титану висушують і передають на мікроподрібнення, після чого упаковують і відправляють на склад.

Статус[ред.ред. код]

Після зміни ситуації в Криму, на підприємстві виникли певні неоднозначності. Зокрема, завод відмовився реєструватися як юридична особа в Росії і платити податки на території Республіки Крим[2]. До того ж понад 400 робітникам «Кримського Титану», які проживають на території континентальної України, кожного дня доводиться перетинати кримський кордон для того, щоб потрапити на роботу[3].

Інвестиційна діяльність та виручка[ред.ред. код]

За підсумками 2013 року, виручка заводу знизилася на 6% до 3,37 млрд гривень, чистий збиток становив 247 млн ​​гривень проти 30 млн гривень прибутку за 2012 рік[4]. Однак вже в квітні 2013 року, група компаній Group DF повідомила, що інвестує в нове виробництво «Кримського титану» близько $300 млн[5].

Джерела[ред.ред. код]