Кубок Ліхтенштейну з футболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кубок Ліхтенштейну
Засновано 1946
Регіон Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Конфедерація УЄФА
Поточний чемпіон «Вадуц»
Найбільше перемог «Вадуц» (40)
Сайт Офіційний сайт

Ку́бок Ліхтенште́йну з футбо́лу — єдине футбольне змагання в Ліхтенштейні, переможцеві якого дається путівка в 2-й кваліфікаційний раунд Ліги Європи УЄФА. Країна не має свого власного чемпіонату, так як команди з Ліхтенштейну беруть участь у чемпіонаті Швейцарії.

Чемпіони Лихтенштейну з футболу[ред.ред. код]

З моменту вступу в 1932 році в Швейцарську футбольну асоціацію клуби Ліхтенштейну Бальцерз та Трізен стали також членами федерації футболу кантону Санкт-Галлен. В 1933 році до них приєднався Вадуц, що грав до цього протягом одного року в регіональній лізі австрійської землі Форарльберг, і всі 3 клуба (інші 4 клуби князівства були засновані вже після Другої світової війни) були об'єднані в одну регіональну групу. Представник князівства, що зайняв найвище місце, ставав чемпіоном Ліхтенштейну. В сезоні 1936/37 років у змаганнях під егідою федерації футболу Санкт-Галлена брав участь тільки один учасник від Ліхтенштейну — Трізен, який був оголошений чемпіоном Ліхтенштейну без ігор з іншими командами князівства.

В подальшому клуби князівства в одній регіональній групі не грали, а чемпіони Ліхтенштейну не оголошувалися. Після Другої світової війни команди почали змагатися в кубковому турнірі.

Переможці та фіналісти[ред.ред. код]

Клуб Фінали Перемог Поразок
Вадуц 52 40 12
Бальцерс 24 11 13
Трізен 18 8 10
Ешен-Маурен 19 4 15
Шан 13 3 10
Руггелль 6 - 6

Посилання[ред.ред. код]

Футбольний м'яч Це незавершена стаття про футбол.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.