Кушталь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кушталя (нім. Kuhstall — корівник) — другі за розмірами після Правчіцкіх воріт скельні ворота Ельбскіх Песчаникових гір. Вони знаходяться на висоті 337 м. Висота воріт — 11 м, ширина — 17 м і глибина — 24 м. У XV столітті тут знаходилася фортеця.

Назва[ред.ред. код]

Назва Кушталя пов'язано з тим, що під цими воротами містилися корови. За однією версією, селяни довколишніх сіл ховали свою худобу від шведських солдатів під час Тридцятилітньої війни. За іншою версією, жителі середньовічної фортеці містили тут крадених корів.

Туризм[ред.ред. код]

Кушталя в 19-му столітті був одним з головних туристичних атракціонів Ельбскіх песчаниково гір. З кінцевої зупинки трамваю «Кірнічтальбан» близько Ліхтенхайнского водоспаду можна було дійти пішки або їздити верхи на віслюку. Поруч з воротами в 1824 році був зведений ресторан, що сприяло популярності Кушталя. Ресторан з тих пір багато разів перебудували і розширили. У наші дні осли зникли і доводиться ходити пішки, але Кушталя не втратив своєї популярності. З тераси південніше скельних воріт видно скельна панорама Саксонської Швейцарії. Вище воріт знаходяться залишки колишньої фортеці, доступні через вузьку «небесні сходи».

Німеччина Це незавершена стаття з географії Німеччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.