Лаба Маріанна Миколаївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лаба Маріанна Миколаївна
фотографія
Основна інформація
Дата народження 7 вересня 1968(1968-09-07) (46 років)
Країна Україна Україна
Професія співачка, композитор
Жанр бароко,
класика,
оперета,
мюзикл,
рок-музика
Звання Заслужений артист України
Львівська філармонія

Лаба Маріанна Миколаївна (7 вересня 1968, Серебряні Пруди) — українська співачка, заслужена артистка України, солістка Львівської обласної філармонії та Будинку органної та камерної музики.

Біографія[ред.ред. код]

Народилася у сім'ї професійних музикантів. Батько Маріанни, родом із Чернівецької області, на той час працював директором музичної школи у м. Серебряні Пруди Московської області. Мати, угорського походження, співала у хорі, котрим керував батько[Джерело?]. В наступні роки сім'я перебралася назад на Україну, у м. Хуст Закарпатської області[Джерело?].

З 4-х років Маріанна почала займатися музикою, навчалася гри на скрипці і фортепіано[Джерело?].

У 19831987 навчалася в Ужгородському Музичному Училищі по класу скрипки. По закінченні з відзнакою, отримала кваліфікацію артиста оркестру і викладача музики (скрипка).

З 1987 по 1995 навчалась у Львівській Державній Консерваторії ім. М. В. Лисенка по класу оперного і камерного співу (викладачі — заслужена артистка Анна Дашак і заслужена артистка Зінаїда Максименко).

З 1996 року — солістка Львівської обласної філармонії, а з 2002 також і солістка Львівського будинку органної і камерної музики (Органного Залу).

Живе і працює у м. Львові, виховує сина Крістіана.

Музична кар'єра[ред.ред. код]

Ще за роки навчання, як солістка ансамблів «Криниця» та «Excelsior», гастролювала по Австрії, Німеччині, Канаді. Будучи студенткою консерваторії, брала участь в фестивалі «Das Treffen» (Bayreuth 19921994)[Джерело?], а також 1998 року брала участь в концертах «Kammern Oper Göttingen», Німеччина.

У 2000 р. з Львівським Національним театром опери і балету ім. С.Крушельницької гастролювала в Італії.

Представляла Україну на численних фестивалях в Польщі (Тарнув, Міколув, Пшемисль, Лежайськ, Старий Сонч, Жешув, Зелена Гура, Ченстохова, Буско-Здруй, Варшава, Краків, Сандомєж, Вроцлав, Кельце, Варка, Радом), а також на Міжнародних фестивалях і форумах (Австрія, Німеччина, Канада, Чехія, Угорщина, Франція, Португалія, Білорусь)[Джерело?].

В 2006 р. мала турне з Симфонічним оркестром «K&K Philharmoniker» з програмою «Gala-Strauss» містами Європи, зокрема в Польщі, Монако, Швейцарії, Франції, Іспанії, Португалії, Данії, Норвегії, Німеччині[Джерело?], а в 20082009 рр. гастролі містами Іспанії з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під керівництвом Айдара Торибаєва з програмою «Gala-Strauss».

Має в доробку численні програми у супроводі органу: А.Вівальді, Й. С. Бах, Г. Ф. Гендель, музика бароко (А.Скарлатті, Д.Скарлатті, Дж. Паїзієлло, Д.Перголезі, А.Страделла, Д.Чімароза, Ф.Тості та інші).

Працювала з такими диригентами, як : Єжи Косек (Польща), Войтек Мрозек (Польща), Дітер Вагнер (Німеччина), Маттіас Кендлінгер (Австрія), Ґунґард Маттес (Швейцарія), Юрій Луців, Сергій Бурко, Володимир Сивохіп, Геннадій Фіськов, Роман Филипчук, Мирон Юсипович, Айдар Торибаєв[Джерело?].

Співпрацювала з камерними хорами: «Глорія», «Євшан», фольк- гуртом «Гомін Карпат», хоровою капелою «Дударик», хором хлопчиків з м. Мукачево, камерним оркестром «Академія», камерним оркестром Рівненської філармонії[Джерело?].

Маріанна також є солісткою ансамблю старовинної музики «Львівські менестрелі».

Брала участь в записах CD : «Музика для всіх» з Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», «Львівський Моцарт», «Музика Габсбургського Львова», «Сонячні іриси» (Авторському альбомі Я.Музики), брала участь в численних телепередачах. Брала участь в українсько-польському проекті під патронатом президента республіки Польща в постановці ораторії М.Солтиса «Присяги Яна-Казимира»[Джерело?].

Представляла Україну, як артист, у посольствах Канади та Білорусі[Джерело?].

Є активною учасницею національних святкувань у Будапешті (Угорщина)[Джерело?].

Володіє 7-ма мовами і займається перекладами вокальних партій класичних творів з іноземних мов на українську.

Див. також[ред.ред. код]

Маріанна Лаба під час виступу із гуртом Полинове Поле на рок-фестивалі Тарас Бульба, липень 2008 року

Починаючи із 2007 року Маріанна Лаба відкрила для себе ще одну сторону музичної творчості, ставши вокалісткою львівського gothic-metal гурту Полинове Поле. Це дало їй можливість спробувати себе у новій, енергійнішій, динамічній і сучасній музиці, а самому гурту допомогло вийти на якісно новий рівень творчості і сценічного виконання.

За наступні роки Полинове Поле разом із Маріанною відіграли майже півсотні живих виступів на концертних майданчиках, у клубах і на рок-фестивалях Західної України і Києва, записали три студійні альбоми, а також здобули гран-прі всеукраїнського рок-фесту Тарас Бульба (2008 р). Цим самим Полинове Поле затвердили за собою ім'я одного з найперспективніших гуртів України, що поєднують у своїй творчості готичну тематику і важку гітарну музику.

За час своєї участі у рок-проектах, як вокаліст і композитор, Маріанна Лаба записала вокальні партії у наступних альбомах:

  • гурт «Capitollium»: альбом «Bloodfall of flesh» (2007);

Джерела[ред.ред. код]