Лама (рід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ла́ми — рід парнокопитних тварин родини Верблюдові.

На відміну від верблюдів не мають горба. Розміри порівняно невеликі: довжина тіла до 175 см, висота в холці до 100 см, вага до 96 кг. Ноги довгі, тонкі. Шия та вуха довгі, хвіст короткий. Шерсть довга.

В дикому стані зустрічається 2 види — гуанако та вікунья (вігонь). Деякі вчені-зоологи виділяють вікунью в окремий рід Vicugna. Окрім того, існують одомашнені лами. І дикі і домашні лами можуть схрещуватись між собою, даючи при цьому плодовите потомство.

Існує кілька домашніх типів гуанако — саме лама та альпака. Лама дещо більша за дикого родича, вага сягає 110 кг. Забарвлення від чисто білого до чорного, часто плямиста. Лам розводять в Перу та Болівії як гужевих тварин, вони можуть нести по гірським дорогам до 60 кг. Шерсть стрижуть та використовують для виготовлення тканин. Альпак виводять при схрещуванні гуанако з вікуньєю. Має вагу до 80 кг. Розводять заради цінної шерсті у високогірних Андах (висота до 3 800 м).

Література[ред.ред. код]

  • Хавесон Я. И., Дикие и домашние формы верблюдовых, в сборнике: Проблемы происхождения, эволюции и породообразования домашних животных, т. 1, М.—Л., 1940
  • Mammals of the world, v. 2, Baltimore, 1964.