Ларедо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ларедо, Ларейдо — місто у штаті Техас (США) на північному, лівому березі річки Ріо-Гранде на кордоні з Мексикою. На протилежному боці річки лежить мексиканське місто Нуево-Ларедо («Нове Ларедо») штату Тамауліпас, яке було засноване після відділення Техасу від Мексики й яке у два рази більше за «старе» Ларедо. Ларедо є адміністративним центром округу Вебб.

Населення власне міста — 229,174 тисячі осіб (2009 рік; 10-е у Техасі), агломерації — 241,438 тисяч осіб (2009 рік). Ларедо разом з протилежним через річку мексиканським містом Нуево-Ларедо складає конурбацію з населенням 775,481 тисяч осіб (2010 рік).

Клімат напівпосушливий влітку й м'який взимку. Середньодобова температура січня +13 °C, липня — +31 °C. Щорічні опади 547 мм з піком на травень-червень й серпень-жовтень місяці.

Ларедо засноване 1755 року. 1840 місто було столицею Республіки Ріо-Гранде.

Господарство міста тісно по'язане з торгівлею США з Мексикою. Більшість транспортних підприємств США мають свої відділення у Ларедо. Через річку перекинуто декілька автомобільних й один залізничний міст. З мексиканського міста Нуево-Ларедо починається Панамериканське шосе. Місто є найбільшим не морським портом ЗДА.

У місті є Ларедський міжнародний аеропорт, а у Нуево-Ларедо – міжнародний аеропорт Кетсалкоатль.

У місті Техаський АМ міжнародний університет й Ларедський громадський коледж.

Фестиваль Святкування дня народження Вашингтона триває цілий лютий.