Латте

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Латте
Caffè latte
Caffèllatte as being served at Kaffebrenneriet Torshov, Oslo, Norway 2 600x600 100KB.jpg
Кава Латте, поданий в Осло (Норвегія)
Країна походження Італія
Країни поширення Європа, Північна Америка
Інгредієнти еспресо
молоко

Ла́тте (англізований та скорочений варіант від італ. caffè latte [kaffellatte] — «кави з молоком») — кавовий напій родом з Італії, що складається з молока (італ. latte) і кава еспресо.

Існують варіанти напою, до складу якого замість кави входять чай, мате або маття.

Приготування[ред.ред. код]

В Італії латте готується в домашніх умовах та подається на сніданок. Для виготовлення латте використовується мокко і чашка підігрітого молока.

За межами Італії латте звичайно готується з порції еспресо, яка заливається гарячим спіненим молоком (t = 60-70 ° С). Співвідношення еспресо, молока та молочної піни у такого напою 1:2:1 відповідно.

Сервірування[ред.ред. код]

  • У ряді закладів латте подається у скляному бокалі на серветці.
  • Часто латте прикрашають різноманітними малюнками зі спіненого молока. Мистецтво створення малюнка на латте та капучіно називається Латте-арт.

Відмінності від схожих напоїв[ред.ред. код]

Латте та латте макіато[ред.ред. код]

Докладніше: Латте макіато

Кава латте схожий за назвою з напоєм латте макіато. Основна відмінність латте макіато полягає в тому, що при його приготуванні кава додається в молоко (а не молоко в каву, як у латте) і напій, таким чином, виходить шаруватим: шар молока, шар еспресо, шар спіненого молока.

Латте дає більш сильний смак кави, латте макіато — молока.

Латте та кава з молоком[ред.ред. код]

Докладніше: Кава з молоком

Рецепт латте схожий з французьким кавовим напоєм «кави з молоком» (фр. Café au lait). Основними відмінностями цих напоїв є спосіб приготування кавової основи та сервіровка:

Латте макіато зазвичай подається у високому бокалі, в той час як кава з молоком та звичайний латте — в керамічної чашці або чаші.

Латте та капучіно[ред.ред. код]

Докладніше: Капучіно

Порція латте подається в айріш-бокалі (240–360 мл) і, відповідно, має більший обсяг, ніж капучино, який подається в чашках (150–180 мл). При цьому зберігається однакова кількість використовуваного еспресо, а обсяг капучино менше порівняно з латте за рахунок однієї частини молока (співвідношення еспресо, молока та молочної піни у нього, на відміну від класичного латте, однакове). Крім сервіровки та співвідношення інгредієнтів капучино від латте відрізняє більш щільна пінка (критерієм якості приготування молочної піни для капучіно є її реакція на покладену зверху чайну ложку цукрового піску: якщо піна під його вагою опадає, то вона приготована неправильно).

Деякі місцеві різновиди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]