Лебідь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лебідь
Cavalierelatino - Swan in the lake with reflection (by).jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Гусеподібні (Anseriformes)
Родина: Качкові (Anatidae)
Підродина: Гусеві (Anserinae)
Рід: Лебідь (Cygnus)
Види
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8867
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cygnus

Ле́бідь (Cygnus) — рід водоплавних птахів родини качкових.

Опис[ред.ред. код]

Приблизно так зображають на весільній символіці лебедів

Оперення лебедів за своїм забарвленням буває або чисто біле, сірого або чорного кольору. Самок і самців на вигляд дуже важко відрізняти. Типові виводкові птахи. Оперення щільне і водонепроникне. Добре розвинена куприкова залоза. У лебедів поперечні вирости перетворились на зубці для утримання здобичі.

Від гусаків лебедів відрізняє ще довша шия, що дозволяє в глибших водах обшукувати дно у пошуках їжі, а також їх величина, адже вони є найбільшими водними птахами. Розмах їх крил досягає двох метрів, а маса може перевищувати п'ятнадцять кілограмів. Якщо розмір такий, як і в гуски, лебедя можна відрізнити за наростом при основі дзьоба. Лапи досить короткі, через що лебеді, пересуваючись по землі, справляють враження незграбних. Зате у них дуже розвинена літальна мускулатура, що дозволяє їм долати тисячі кілометрів на їх щорічних перельотах на південь і назад.

Лебеді тримаються однією парою до кінця життя. Якщо самець чи самиця помирає, інший лебідь не шукає пари вдруге. Потомство виводиться обома батьками, що опікуються своїм молодняком протягом року після народження.

Символізм[ред.ред. код]

Лебеді символізують вічну і незмінну любов. Таку сильну любов часто позначають фразеологізмом лебедина любов. Часто на весільній символіці зображають пару лебедів, повернутих одне до одного.→½

Використання людьми[ред.ред. код]

У лебедів їстівне м'ясо. Проте, частіше люди лебедів тримають не заради м'яса, а заради окраси місцевості. У Європі у багатьох містах для пари лебедів у ставках та озерах виділяли спеціальне місце. У багатьох королівський садах лебедів заводили, щоби прикрасити ці місця.

Види[ред.ред. код]

Малий лебідь — найрідкісніший із лебедів

В мистецтві[ред.ред. код]

Герб Гордона, Цюріх, Німеччина

Складено багато творів, героями яких є лебеді. Лебідь у геральдиці — одна з популярних істот.

Дивись також[ред.ред. код]