Леопард Жоффруа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Леопард Жофруа
Леопард Жоффруа, Зоопарк в Карлсруе
Леопард Жоффруа, Зоопарк в Карлсруе
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Animalia
Тип: Chordata
Клас: Mammalia
Ряд: Carnivora
Родина: Felidae
Рід: Леопард Leopardus
Вид: L. geoffroyi
Біноміальна назва
Leopardus geoffroyi
(d'Orbigny & Gervais, 1844)
Ареал Leopardus geoffroyi
Ареал Leopardus geoffroyi

Леопард Жофруа, або "дикий кіт Жоффруа" (лат. Leopardus geoffroyi, або Oncifelis geoffroyi) — хижий ссавець з роду Леопард (Leopardus) родини котових (Felidae). Поширений у Південній Америці.

Зовнішність[ред.ред. код]

За розміром дикий кіт Жоффруа відповідає домашній кішці. Його довжина становить 60 см, а довжина хвоста — додаткові 30 см. Основний колір хутра сірий або жовтувато-бурий, причому перший фенотип зустрічається головним чином на півдні ареалу розповсюдження, а другий — на півночі. Хутро вкрите дрібними чорними плямами. Достатньо часто спостерігається меланізм (повністю чорні особини).

Розповсюдження[ред.ред. код]

Кішка живе в Південній Америці, на територіях Болівії, Аргентини, Бразилії і Парагваю. Зустрічається виключно на сході від Анд. В основному віддає перевагу мешканню в лісах, лісостепах і пампасах.

Поведінка[ред.ред. код]

До здобичі дикого кота Жофруа відносяться зайці і гризуни. Оскільки він часто полює на рибу в воді, його в Південній Америці також називають «кішкою-риболовом». У науковій термінології ця назва відноситься до іншого вигляду. Дикий кіт Жоффруа активний в нічний час, а вдень спить на деревах.

Загрози і захист[ред.ред. код]

Хутро цього виду довгий час цінувалася у виробництві хутряних шуб. Проте через те, що дикий кіт Жофруа у наш час став украй рідкісним і знаходиться під серйозною загрозою зникнення він був внесений у Вашингтонську конвенцію по захисту природи і будь-яка торгівля, пов'язана з ним сьогодні заборонена. У рік перед вступом до дії цієї конвенції на ринок надійшло більш ніж 5000 особин, що становило одну десяту його загальної популяції.

Таксономія[ред.ред. код]

Вид назван на честь французького натураліста Етьєна Жоффруа Сент-Ілера, який подорожував по Південній Америці в XIX столітті[Джерело?].

Як наукова назва цього виду часто використовуються дві форми: Leopardus geoffroyi і Oncifelis geoffroyi. Спочатку дикого кота Жоффруа визнали близьким родичем оцелота і визначили в рід Oncifelis, в якому також були пампаська кішка і кодкод. У 2005 році Уїлсон і Рідер об'єднали роди Leopardus і Oncifelis в рід тигрових кішок (Leopardus).

Література[ред.ред. код]

D. E. Wilson und D. М.. Reeder: Види ссавців світу. Друк Університету Johns Hopkins, 2005. ISBN 0-8018-8221-4

Посилання[ред.ред. код]

  1. Cat Specialist Group (2002). Oncifelis geoffroyi. 2006. Червоний Список Міжнародного Союзу Охорони Природи. IUCN 2006. www.iucnredlist.org. Переглянуто 9 May 2006. Database entry includes justification for why this species is near threatened

Галерея[ред.ред. код]