Лесбійство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Лесбійство — жіноча гомосексуальність. Гомосексуальні жінки іменують себе лесбійками.

Лесбійка — жінка, що пов'язує свою психоемоційну і сексуальну сферу з жінками і визнає себе лесбійкою. Термін походить від назви грецького острова Лесбос, куди втекла з Афін, згідно з деякими версіям біографії, від переслідування та глузувань давньогрецька поетеса Сапфо, чиї вірші пізніше часто сприймали як оспівування одностатевого кохання між жінками.

Коханки. Анрі Тулуз-Лотрек 1919

ЖСЖ — жінки, що мають сексуальні стосунки з жінками. Термін, який вживається для позначення уразливої до ВІЛ/ІПСШ категорії жінок, які займаються сексом з жінками, але не вважають себе лесбійками або бісексуалками. Термін ЖСЖ покликаний концептуально перевести увагу з кліше ідентичності на поведінкові аспекти сексуальності у сфері суспільної охорони здоров'я.

Чорний трикутник, символ лесбійок. Використовувався в нацистських концтаборах для позначення лесбійок, повій та жінок, які не хотіли мати дітей

Існування любові між жінками в СРСР публічно не обговорювалося.
У СРСР лесбійство вважалося психічним захворюванням, яке спочатку (у 20-і рр.) не призводило до примусової госпіталізації і психіатричного лікування, проте пізніше лесбійок стали «лікувати». Їх лікування було схоже на жорстокі тортури, оскільки застосовувався цілий спектр різних засобів, що руйнують особистість. Звільнившись з місць «лікування» жінка не просто втрачала здоров'я, але і взагалі яку б то не було надію на облаштування свого покаліченого життя. Наукові установи проводили дослідження лесбійок з чіткою кінцевою метою — довести їх ненормальність. Адже в СРСР лесбійок не могло бути, оскільки «здоровий базис» формував «здорове» суспільство без відхилень від «соціалістичного» стандарту. Лише в період перебудови в пресі з'явилися уривчасті повідомлення про лесбійок. Їх становище було не краще становища чоловіків-геїв, яких за гомосексуальні стосунки відправляли у в'язницю. І хоча лесбійські стосунки не регламентувалися карним кодексом, а партнерські стосунки між жінками розцінювалися як дружба і викликали порівняно менше пліток, в той же час, молодій жінці, що усвідомлювала свою психосексуальну відмінність, знайти подругу було складніше, ніж чоловікові-геєві знайти собі друга. Публічне відношення до лесбійок мало відрізнялося від відношення до чоловіків-геїв: лесбійок висміювали, переслідували, виключали з університетів, звільняли з роботи, застосовували до них примусове психіатричне лікування, позбавляли права опіки над дитиною[1].

Лесбійське порно у форматі ASCII

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

ЛГБТ-сім'ї в Україні


«Примітки»[ред.ред. код]

  1. Kon I. Coming out into Chaos in: Kon I. (ed.) The Sexual Revolution in Russia: From the Age of the Czars to Today, New York: Free Press, 1995, р. 251.
Секс Це незавершена стаття про секс.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.