Лондонське Ліннеївське товариство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Лондонське Ліннеївське товариство, або Ліннеївське товариство — всесвітнє наукове товариство, метою котрого є вивчення і поширення таксономії та природничої історії.

Товариство видає Зоологічний журнал Лондонського Ліннеївського товариства (англ. Zoological Journal of the Linnean Society, з 1969), Ботанічний журнал Лондонського Ліннеївського товариства (англ. Botanical Journal of the Linnean Society, з 1969), і Біологічний журнал Лондонського Ліннеївського товариства (англ. Biological Journal of the Linnean Society, з 1969). Окрім цього, товариство видає журнал Ліннеан (англ. The Linnean, з 1984) — огляд історії товариства і таксономії у цілому.


Історія створення[ред.ред. код]

Ліннеївське товариство було засноване у 1788 році, назване по імені видатного шведського натураліста Карла Ліннея. Товариство розташоване у Берлінгтон-гаусі на площі Пікаділлі в Лондоні.

Членство у Товаристві[ред.ред. код]

Членство у Товаристві — індивідуальне (англ. Individual membership). Форми членства: члени-студенти (англ. Student member), члени-кореспонденти (англ. Associate member) і повні, або дійсні члени (англ. Fellow). Для висунення в будь-яку форму членства необхідна рекомендація не менш ніж двох повних членів; усі форми членства — вибірні. Повні члени мають право використовувати абревіатуру FLS (англ. Fellow of the Linnean Society) після своїх імен.

Нагороди Товариства[ред.ред. код]

Діяльність товариства направлена на сприяння вивченню всіх аспектів біологічних наук, з особливим акцентом на еволюційну теорію, таксономію і біологічну різноманітність. Присуджуючи нагороди, у тому числі медалі і премії, товариство визнає заслуги в усіх цих галузях.

Медаль Дарвіна—Воллеса, котрою у 1908 році був нагороджений Альфред Рассел Воллес
  • Медаль Ліннея1888) присуджується щорічно, почергово ботаніку і зоологу або (починаючи з 1958) обидвом в одному році.
  • Премія Г.Г. Блумера (з 1963). Нею нагороджують «любителя-натураліста, котрий вніс вагомий вклад у біологічні знання».
  • Премія Двохсотріччя (з 1978). Запроваджена в пам’ять 200-річчя з дня смерті Ліннея, присуджується як визнання роботи, проробленої вченим у віці до 40 років.
  • Премія Джілл Смітіс (з 1986) присуджується за ботанічні ілюстрації.
  • Приз Ірен Ментон (з 1990) дається за кращу студентську працю в галузі ботаніки протягом навчального року.
  • Медаль Дарвіна—Воллеса за крупні досягнення в еволюційній біології, присуджувалась раз у п’ятдесят років (з 1908, у зв’язку з 50-річчям представлення у Товаристві 1 липня 1858 року Чарльзом Дарвіном і А.Р. Воллесом їх спільної праці — On the Tendency of Species to form Varieties; and on the Perpetuation of Varieties and Species by Natural Means of Selection(англ.)). У 2008 Товариство оголосило про присудження цієї медалі щорічно. Медаль срібна, тільки А.Р. Воллес був нагороджений золотою медаллю.

Література[ред.ред. код]

  • Andrew Thomas Gage and William Thomas Stearn (1988). A Bicentenary History of the Linnean Society of London, Academic Press (London): v + 242 p. (ISBN 0-12-273150-6)