Лонсестон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Лонсестон (англ.Launceston) - місто в Австралії.

Географія[ред.ред. код]

Місто Лонсестон знаходиться на північному сході австралійського острова Тасманія, біля входу в долину Теймар. У Лонсестон зливаються води річок Норт-ЕСК та Саут-ЕСК в єдину річку Теймар, широку, як озеро, і впадає на 60 кілометрах північніше міста в протоку Басса.

Чисельність населення Лонсестон становить 71 395 чоловік (на 2006 рік), а з передмістями - 103 000 чоловік, що робить його другим за величиною містом Тасманії (після столиці Хобарта).

Історія[ред.ред. код]

Лонсестон був заснований в 1806 році полковником Вільямом Патерсоном, і тому спочатку носив назву Патерсон. Однак незабаром У. Патерсон змінює його, на честь тодішнього губернатора Австралії Філіпа Кінга, який народився в містечку Лонсестон в Корнуоллі. Перше поселення - військовий табір загону Патерсона, з'явився в околицях Лонсестон в 1804 році (на території нинішнього Джорджтауна). Потім, через кілька тижнів він був перенесений далі вглиб острова, на місце нинішнього Йорктауна. Через рік табір знову був переміщений - уже остаточно - на територію нинішнього міста.

Пам'ятки[ред.ред. код]

Засноване в 1806 році, Лонсестон є одним з найстаріших міст Австралії. Багатий парками, за що носить в Тасманії ім'я «місто-сад Півночі». У центрі Лонсестон збереглися чудові споруди, створені у вікторіанському стилі.

Достойно відвідування також скельне ущелиніКатаракта Жорж(англ. Cataract George), що знаходиться за 2 кілометри на захід від центру Лонсестон. По стежці, що веде вздовж ущелини, можна вийти до величних озер і водоспадів. Цікавий також найбільш відвідуваний в Тасманії парк атракціонівПенні Ройал Уорлд, що являє собою одночасно музей під відкритим небом і місце розваг.

Прапор[ред.ред. код]

Прапор міста Лонсестон

Три лінії, що перетинають прапор, символізують три річки, що протікають через місто - Норт-ЕСК, Саут-ЕСК та Теймар. Зелений пояс у верхній частині являє парки, сади і навколишні села. Квіти представляють красу природи.