Лук'янець Вікторія Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вікторія Іванівна Лук'янець (* 1966(1966), Київ) — українська оперна співачка, сопрано. Народна артистка України (2001).

Вікторія народилася в Києві. Свою музичну освіту розпочала у ранньому віці, до п'яти років, з уроків гри на фортепіано. Навчатися співу почала у віці 14 років, пізніше вступила до Київської державної консерваторії ім. П. Чайковського, яку успішно закінчила у 1989 році. У цьому ж році вона почала свою професійну кар'єру в Академічному театрі опери і балету ім. Тараса Шевченка.

У 1990 році здобула у Токіо 1-шу премію на Міжнародному конкурсі вокалістів (1990 Tokyo International Vocalists Competition) Концертної асоціації «Музику народові» (The Min-On Concert Association) та у Відні на Міжнародному конкурсі Моцарта (International «Mozart Competition» in Vienna), 1991-го їй присудили 1-шу премію на Міжнародному конкурсі Марії Каллас в Афінах. Далі дебютувала в Італії, Франції, Португалії, Японії та Греції.

У 1993 році вона дебютувала у Віденській державній опері, у ролі Цариці ночі в опері Моцарта «Чарівна флейта» і стала улюбленицею віденської публіки. На цій сцені вона виконувала партії Джільди (Ріголетто), Віолетти (Травіата) , Оскара (Бал-маскарад), Адіни (Любовний напій) , Ельвіри (Пуритани), Розіни (Севільський цирульник) , Лючії (Лючія ді Ламмермур), Офелії (Гамлет) , Олімпії (Казки Гофмана).

Вікторія Лук'янець виступає на головних оперних сценах світу: Метрополітен-опера у Нью–Йорку, Ла Скала у Мілані, Королівський театр Ковент-Гарден у Лондоні, Опера Бастилія у Парижі, Баварська державна опера у Мюнхені, Гамбурзька державна опера, Німецька державна опера у Берліні, нім. Aalto Theatre у Ессені, Женевський великий театр, Королівська опера Валлонії у Льєжі.

У 1995 — лауреат фестивалю у Зальцбурзі та дебютувала в італійському театрі Ла Скала. Вікторія Лук'янець виступала з найвідомішими світовими тенорами — Пласідо Домінго, Хосе Каррерасом та Лучано Паваротті.

Відомий італійський режисер Франко Дзефіреллі назвав імена «трьох великих Травіат» — Марії Каллас, Терези Стратас та Вікторії Лук'янець.

Вона одна з найтитулованіших українських оперних співачок. У її активі — десятки виступів на престижних світових сценах, зокрема в Метрополітен-опера та Ла Скала. Вже багато літ поспіль Вікторія Лук'янець із чоловіком та донькою живуть в Австрії, адже вона — солістка знаменитої Віденської опери, а з 1998 року ще й незалежна виконавиця.

Її бельканто порівнюють із голосами примадонн минулого сторіччя Амеліти Галлі-Курчі та Аделіни Патті. У її репертуарі більше 50-ти провідних партій сімома мовами, а гастрольний графік складено на роки наперед.[1]

Племінниця Вікторії Лук'янець Соломія Лук'янець 2011 року стала «Гордістю країни» у номінації «Рідкісний талант».[2]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]