Луціан Фройд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луціан Фройд

Луціан Фройд (також Люціан, Люсьєн, Лукіан; також Фрейд) (* 8 грудня 1922 - 20 липня 2011) — відомий британський художник німецько-єврейського походження.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Народився в Берліні 1922 року. Онук Зиґмунда Фройда. Батько -австрійський архітектор Ернст Людвиг Фройд, четвертий син Зиґмунда Фройда; мати походила з Німеччини - обидва батьки були євреями. Разом з батьками переїхав в Англію в 1933 році через прихід до влади Гітлера, а в 1939-му прийняв британське громадянство. Повністю присвятив себе живопису після того, як у 1942 році його було звільнено за інвалідністю з флоту.

Майбутній художник навчався в таких лондонських навчальних закладах як Central School of Art і Goldsmiths College. Перша персональна виставка Фрейда відбулася в Lefevre Gallery в 1944 році.

Примітно, що Люсьєн Фрейд припадав онуком знаменитому австрійському психоаналітика Зигмунда Фрейда, а брат художника — Клемент Фрейд — був відомим політиком і письменником.

Творчість[ред.ред. код]

1951 року його робота «Інтер'єр Педдінгтона» (Галерея мистецтв Годока, Ліверпуль) виграла приз на мистецькому фестивалі в Англії, і з того часу попит на його роботи стрімко зростав. Фройд спеціалізувався на портретному живописі і оголеній натурі.

Фройд мав репутацію найпотужнішого художника серед тих, хто займається фігуративним живописом. У портретах і ню активно використовує ефект крупного плану. У його ранніх роботах спостерігалася надзвичайна увага до реалістичного прописування деталей, тому Фройда називають реалістом або навіть «суперреалістом». Однак в його інтенсивному та фактурному живописі радше видно тверезий аналіз, притаманний британському фігуративному мистецтву, починаючи з часів ІІ світової війни. Згодом він працював у більш вільній манері.

Був найдорожчим із прижиттєвих художників, його полотна користувалися успіхом на аукціонах. Так, у 2010 році автопортрет Фройда з підбитим оком продали за 4,4 мільйона доларів, а в 2008 році незакінчений портрет Френсіса Бекона пензля Фрейда був проданий на нью-йоркському аукціоні за 9,4 мільйона доларів. Рекорд серед робіт Фрейда, однак, утримує полотно "Сплячий інспектор допомоги", яке 13 травня 2008 року було продано на аукціоні Christie's в Нью-Йорку за 33,6 мільйона доларів. Покупцем картини став російський підприємець Роман Абрамович. Відомий, зокрема, як автор серії портретів світових знаменитостей. Так, у 2001 році художник написав портрет королеви Великобританії Єлизавети II.

Викрадення картини[ред.ред. код]

Картина Луціана Фройда «Жінка із заплющеними очима» була викрадена у жовтні 2012 року з Кюнстгала, музею в Роттердамі.

Посилання[ред.ред. код]