Людовіка Кароліна Радзивілл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Портрет невідомого автора

Людовіка Кароліна Радзивілл (пол. Ludwika Karolina Radziwiłł; 27 лютого 1667, Кенігсберг — 25 березня 1695, Бжег) — литовсько-білоруська меценатка, княгиня з роду Радзивіллів, дочка Богуслава Радзивілла i Анни Марії Радзивілл.

Біографія[ред.ред. код]

Ії мати померла при пологах, у два роки Кароліна втратила і батька, який помер в 1669 році. Виховувалася в Берліні в сім'ї родичів — родині курфюрста бранденбурзького. Вийшла заміж за маркграфа Людвіга (16661687), молодшого сина від першого шлюбу курфюрста бранденбурзького Фрідріха Вільгельма. Овдовівши, в 1688 році стала дружиною курфюста Пфальц-нейбургского Карла III Філіпа. Жила в Берліні, потім у Гейдельберзі. Після смерті батька отримала у спадок великі володіння в Литві та Білорусі.

Завдяки її коштами в Слуцьку діяла друкарня. Значні кошти виділялися для Слуцьких православних церков і монастиря. На її кошти (12 стипендій) навчалися в університеті Кенігсберга вихідці з білоруських кальвіністських сімей. Грошовою підтримкою для продовження навчання в Берліні, Оксфорді, Франкфурті-на-Майні користувалися також випускники Слуцької кальвіністської гімназії.

Сім'я[ред.ред. код]

Від другого шлюбу від Карла III Філіпа у неї було четверо дітей:

Джерела[ред.ред. код]