Люсі Мод Монтгомері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Люсі Мод Монтгомері

Люсі Мод Монтгомері (англ. Lucy Maud Montgomery;*30 листопада 1874—†24 квітня 1942) — канадська письменниця з Острова Принца Едварда. Друзі звали її просто «Мод» — з англ. Maud.

Біографія[ред.ред. код]

Після смерті матері Люсі Мод Монтгомері проживала в діда-баби в містечку Кевендіш (англ. Cavendish). Закінчивши народну школу, вчилася у Коледжі Принца Уельського (англ. Prince of Wales College) у Шарлоттауні — а відтак в Університеті Далхаузі (англ. Dalhousie University) в Галіфаксі, Нова Шотландія.

Працює вчителькою, займається журналістикою. У 1908 році публікує свою першу і найвідомішу книжку — «Анна з-під Зелених дахів» (англ. Anne of Green Gables). В основному це роман про пригоди дівчинки Енн Шерлі (англ. Anne Shirley), яка залишилася без батьків — і яку згодом удочерила селянська родина, проживаюча на хуторі «Зелені дахи». Доля дівчинки Анни багато в чому збігається із долею самої Монтгомері. Прототипом для створення персонажу була американська натурщиця і акторка Несбіт Евелін, фотокартку якої Люсі Монтгомері повісила на стіну у своїй кімнаті.

Після смерті дідуся та бабусі, письменниця одружується із пресвітеріанським проповідником Ювеном Макдональдом (англ. Ewan Macdonald)— і вони виховують трьох синів.

Романи Люсі Мод Монтгомері[ред.ред. код]


«Анна» і туристична індустрія[ред.ред. код]

Популярність авторки та персонажів її книг активно використовується туристичною індустрією канадської провінції Острів Принца Едварда. У туристичні маршрути включено відтворений хутір-музей Green Gables, «населенний» персонажами роману. У театрах йдуть мюзикли за книгами Монтгомері. Туристам радять відвідати шоколадний магазин, де «колись купувала цукерки сама Люсі Мод» тощо.

Посилання[ред.ред. код]