Ліберасьйон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ліберасьйон (фр. Libération — Звільнення, скорочено Libé) — наймолодша з трьох національних французьких газет, випускалася з 1973 під керівництвом Ж.-П. Сартра .

Історія[ред.ред. код]

Вихід газети планувався на 5 лютого 1973 року, але з технічних причин і через фінансові труднощі цього не сталося. Однак, вона випускала «нульові» примірники, призначені накопичувати фонд за передплатою. Перший номер № 0 вийшов 22 лютого 1973, а № 1 — 18 квітня того ж року. У той час це був лише один аркуш. Розглядаючи випуски газети від травня 1968 року і під час студентських бунтів 60-х рр.., можна помітити, що газета дотримувалася крайніх лівих поглядів.

Ліберасьйон прагнула заснувати нову журналістику, новий стиль: дати слово народу і лише цитувати «перли» можновладців. Проповідуючи ліві погляди, вона ставила за мету викрити патронів, правосуддя, політиканів, адміністрацію, присвячувала багато сторінок карикатурам і коміксами. Ліберасьйон провокувала суперечки на всі теми, які поділяли сучасне суспільство: расизм, статева поведінка, гноблення жінок. Відмовляючись друкувати рекламу, газета довела власну незалежність.

Газета Ліберасьйон дещо змінилася, після того, як над групою взяв контроль Джером Сейду: з'явилася ієрархія зарплат, рекламні анонси; втручання у власний капітал зовнішніх інтересів змінило діяльність видання. Однак газета зберегла свій голоси свободу, різкі і б'ють у ціль заголовки і увага до рухів сучасного суспільства. Вона дбала про те, щоб зруйнувати одноманітність традиційного інформування, здивувати читача, дати йому слово, можливість виражатися зовсім вільно. Ліберасьйон не забуває про посмішку і гумор, тоді як аналіз серйозних сюжетів завжди професійний і ґрунтується на документальній базі, — що і дозволяє газеті залучити й утримати молодого читача. Газета входить накладом 118 000 примірників (2010).

Газета сьогодні[ред.ред. код]

Libération виходить на 36 сторінках, а її формат ще менше, ніж у Le Monde . Заголовок газети — чорно-білі літери на тлі червоного ромба. На відміну від Le Figaro і від Le Monde, вона друкує небагато тексту на першій смузі, яка на три чверті зайнята великою кольоровий фотографією, ліворуч від якої — фотографії поменше з кольоровими заголовками різних шрифтів. Перші сторінки присвячені подіям, що сталися недавно (рубрика Події), далі йде рубрика Новітніх відкриттів, потім — міжнародні новини, потім політика, суспільство, економіка, мас-медіа, спорт, культура, метеопрогноз, телегід. Сторінки газети усіяні фотографіями і гумористичними малюнками, що допомагає зацікавити широкі соціальні кола, серед яких багато молоді.

Тираж[ред.ред. код]

Рік 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2004—2005
Тираж 169 427 169 011 171 551 164 286 158 115 146 109 140 334

Посилання[ред.ред. код]