Лінкос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Лінкос (від Lingua Cosmica [1]) - штучна мова, створена Гансом Фройденталем, професором математики, для спілкування з позаземним розумом.

Історія мови[ред.ред. код]

Ганс Фройденталь, професор математики Утрехтського університету (Нідерланди), вирішив створити мову, зрозумілу для істот, які не мають з нами нічого спільного, крім розуму. Було це в ті роки, коли всі були схвильовані запуском першого супутника і першою спробою Дрейка прийняти сигнали позаземних цивілізацій. Тому Фройденталь назвав свою мову лінкос (від лат. lingua cosmica - «космічна мова»).

Особливості[ред.ред. код]

Лінкос простий і однозначний, він не містить винятків із правил, синонімів і т. д. До того ж ця мова зовсім вільна від фонетичного звучання. Слова цієї мови ніколи і ніким а Всесвіті вимовлятися не будуть. Їх можна закодувати в будь-якій системі, наприклад в двійковій, і передавати в космос по радіо або іншим способом. Фройденталь розробив уроки лінкосу, якими повинно починатися перше послання. Перший урок містить прості поняття математики і логіки. Він починається рядом натуральних чисел, що передаються послідовністю імпульсів. Потім вводяться знаки чисел і поняття «дорівнює». Кожен знак передається імпульсом особливої ​​форми. Після цього демонструються арифметичні операції. Таким чином, невідомий кореспондент проходить курс математики і опановує поняттям «більше», «менше», «правильно», «неправильно», «зростає», «зменшується» і т. д.

Ключова ідея лінкосу (як втім і ряду наступних мов міжцивілізаційного спілкування) - теза про те, що математика універсальна. Тому, почавши з універсальних і елементарних математичних понять, які, звичайно ж відомі і інопланетянам, ми зможемо, спираючись на щось спільне, спробувати створити поступово мову для подальшої передачі і наших унікальних відомостей, які, ймовірно , їм поки не відомі.

Приклади[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]