Магнат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Український магнат Костянтин Острозький

Магна́т (від пізнього латинського слова magnas — велика людина, безпосередньо від лат. magnus — великий) — вельможа, можновладець, князь або інша людина високого соціального стану, високого шляхетського походження чи дуже багата(великий землевласник, представник родової й багатої знаті).

У середньовіччі термін часто використовується, щоб відрізняти вищих територіальних землевласників і воєначальників як наприклад графи, герцоги, князі і територіальні принци від титулу барона.

У середньовічній шляхетській республіці Речі Посполитій магнатами називалися духовні і світські сенатори або державні радники (радні пани) і знатне шляхетство.

В Угорщині так звали представників знатних дворянських родів, князів, графів і баронів, які, згідно з Конституцією, мали спадкове право на участь в представництві і збиралися в особливій палаті (стіл магнатів, високий стіл — угор. felső ház).

В сучасній мові[ред.ред. код]

Магнат - великий промисловий, медіа, аграрний власник, який створює свої власні кодекси поведінки. може бути "газовий», «медіа-магнат» або інший «олігарх». Походить від латинського Magnas - великої людини, великого, Господи. В середньовіччі в італійських містах-республіках (Венеція, Флоренція,Генуя) правили династії багатих магнатів, олігархів (Борджіа, Медічі, Сцевола).

Див. також[ред.ред. код]