Мадріу-Перафіта-Кларор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Долина Мадре Перафіта-Кларорa
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Refuge perafita andorra.jpg
Країна Андорра Андорра
Тип Природна спадщина
Критерії v
Ідентифікатор 1160
Регіонb Європа

Історія реєстрації

Зареєстроване: 2004, 2006
28-я сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Долина Мадре-Перафіта-Кларор (кат. Vall del Madriu-Perafita-Claror) — льодовикова долина на південному сході Андорри, з площею 42,47 км ², що становить 9% території країни. Долина містить значну кількість рідкісних біологічних видів, 2004 року вона першим та єдиним об'єктом в Андоррі, занесеним до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. 2006 року територія охоронної зони була розширена.

Будинок в долині

Короткий опис[ред.ред. код]

Долина являє собою льодовикову ущелину з високогірними луками та лісистими виступами скель. З півдня, заходу та сходу вона оточена горами, з півдня безпосередньо межуює з Іспанією, а з півночі виходить до долини річки Валіра. У долину не ведуть жодні дороги, крім пішохідних стежок. Проте, залишки жител та сліди виплавлення заліза доводять, що люди жили в долині понад 700 років.

Наразі в долині знаходяться два невеликих поселення, що заселяються лише влітку й мають загалом 12 гранітних будинків зі сланцевим дахом. В Середньовіччя в долині вирощувався виноград. Останнім часом сільське господарство витісняється скотарством. Ліси до XIX століття використовувалися для отримання деревного вугілля. До 1790 року в долині практикувалися добування залізної руди і ковальство.

Посилання[ред.ред. код]