Максим Каммерер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Максим Каммерер — герой низки романів братів Стругацьких: «Населений острів», «Жук у мурашнику», «Хвилі гасять вітер», через очі якого автори ведуть розповідь про події та явища, що їх хвилюють.

У першому з цих романів, «Населений острів» Максим, молодий зорельотчик, член Групи вільного пошуку, випадково потрапляє на планету Саракш[ru], де йде війна між тоталітарними режимами. Там він знайомиться з Рудольфом Сікорскі[ru] й фактично стає одним із перших прогресорів. У другому романі, «Жук у мурашнику», Максим Каммерер співробітник КОМКОНy-2[ru] — організації, яка намагається боротися з можливим прогресорством чужопланетної цивілізації на Землі. У третому романі, «Хвилі гасять вітер» Каммерер бере участь у виявленні організації люденів[ru], осіб із пробудженою третьою сигнальною системою, новим етапому в розвитку людства.

Каммерер згадується також в повістях «Малюк»[ru] та «Хлопець із пекла»[ru].


Біографія[ред.ред. код]

Історія життя Максима Каммерера висвітлена авторами не дуже детально, лише в загальних рисах. Він оповідач, радше ніж головний персонаж. Відомо, що він народився в 2137, його батьками були фізики. В двадцятирічному віці Максим вступив у Групу вільного пошуку, потім працював у КОМКОНі-2[ru]. Відкрив расу розумних собак голованів. Працюючи прогресором на Саракші під оперативним кодом «Білий Ферзь», став першим землянином, який зумів проникнути в Островну імперію, за що отримав прізвисько «Біг-Баг».

У 90-их роках 22 століття працював начальником відділу надзвичайних подій в секторі Урал-Північ КОМКОНу, вів розслідування справи під назвою «Візит старої дами», що завершилася Великим одкровенням[ru] у 2199. Одним із його співробітників був майбутній люден Тойво Глумов[ru]. Останній раз читач зустрічається з Каммерером у 2226-му, коли він на прохання матері Тойво, Майї Глумової, описує події кінця 22 століття.

Населений острів[ред.ред. код]

Космічний корабель Максима Каммерера у результаті аварії був змушений сісти на планеті Саракш. Як з'ясовується, ця планета, де мешкають звичайні люди, пережила ядерну війну. В результаті значна частина планети перетворилась на радіоактивні джунглі або пустелі, а на придатних до життя територіях діють тоталітарні режими. Проти одного з такого режимів, який за допомогою спеціального випромінювання впливає на мислення людей та переслідує тих, що не піддаються його впливу, і починає боротьбу головний герой. Попереду його чекають багато пригод, він відкриє нову расу кіноїдів (мислячих істот, схожих на собак, та отримавших назву «головани»), знайде та загубить друзів і нарешті таки знайде своє місце у цьому незрозумілому світі.

Різне[ред.ред. код]

Початково Стругацькі назвали Максима Ростиславським, але, щоб задовільнити цензуру, змінили прізвище на більш німецьке, зм'якшуючи антирадянське спрямування «Населеного острова», в якому читач міг побачити паралелі між ситуацією на Саракші та на Землі[1].

В екранізаціях «Населеного острова» Каммерера грає актор Василь Степанов[ru].

Посилання[ред.ред. код]