Емануель Мане-Кац

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Мане-Кац)
Перейти до: навігація, пошук
Мане-Кац

Мане-Кац, Емануель (ім'я при народженні Мане (Еммануїл) Лейзеровіч Кац * 1894, Кременчук — 1962, Хайфа) — французький та ізраїльський живописець і скульптор.

У 1911-13 роках вчився в Київському художньому училищі, у 1913 поїхав до Парижу, де близько року навчався в Школі вишуканих мистецтв в Ф. Кормона, здебільшого робив копії картин Лувру та інших музеїв. На початку Першої світової війни Мане-Кац через свій низький зріст не потрапив у Іноземний легіон, не взяли його і в російську армію. А на початку Другої світової він вступив у французьку армію, потрапив у полон, та втік звідти і дістався до США. В 1945 році повернувся до Парижа, та часто виїжджав з персональними виставками (Нью-Йорк, Монреаль, Тель-Авів, Брюссель, Йоганнесбург, Буенос-Айрес, Страсбург, Лондон, Мехіко, Хайфа, Женева), відвідував приватно Ізраїль.

Ще за його життя в Хайфі відкрився музей його імені [1], куди Мане-Кац передав багато своїх робіт, а також власні художні колекції. Мане-Кац був близький з багатьма майстрами паризької школи, писав у спірітуально-реалістичній манері.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.ilmuseums.com/museum_rus.asp?id=9 Музей Мане-Каца (рос)