Манікюр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Приклад манікюру.
Манікюр

Манікюр — косметична обробка нігтів і пальців на руках. Слово "манікюр" походить від латинського "manus", що означає кисть і "cure" — догляд, тобто означає гігієнічну обробку з метою попередження і профілактики захворювань, пов'язаних зі шкірою рук і нігтями і додання рукам, а відповідно і нігтям, красивого і доглянутого вигляду.

Історія розвитку манікюру[ред.ред. код]

Ще в Давньому Єгипті і Китаї 3000 років тому знали толк в манікюрі. У Стародавньому Єгипті різні кольори фарб для нігтів використовувались в якості "станового коду". Яскраві насичені тони вказували на приналежність до царської родини, вказували на високу суспільно положення, раби могли фарбувати нігті тільки в бліді пастельні тони. Клеопатра фарбували свої довгі нігті в теракотовий колір звичайною хною.

У давніх культурах вважалося, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами, тому нігті допускалося ростити і фарбувати не тільки жінкам. Проте до чоловіків висувався ряд особливих вимог. Одне з них - неодмінна приналежність до знаті. На Русі з нігтями пов'язана безліч марновірств. Наприклад, старожили деяких деревенек і до цього дня серйозно переконані і намагаються переконати інших у тому, що стригти нігті слід не інакше як у четвер.

Готували фарбу для нігтів, наприклад, у стародавньому Китаї з воску, яєчних білків, желатину і гуммиарабики. 600 років тому китаянки воліли фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. За часів династії Мін фарбували нігті вже чорною або червоною, а ще пізніше стали надягати на пальці золоті або срібні наконечники у формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, що з'явився тільки в 1932 році в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі.

Манікюр сьогодні[ред.ред. код]

Манікюр сьогодні - це ціла система догляду за руками. У сучасному розумінні це не тільки красиві нігті, але й лікувально-відновлювальні процедури, догляд за шкірою рук, технології створення штучних нігтів.

Манікюр може включати:

 • Масаж рук
 • Ванночки для шкіри рук і нігтів
 • Догляд за нігтями, полірування, додання їм форми
 • Лакування нігтів, прикрашання їх стразами й ін.
 • Нарощування нігтів

З погляду обробки кутикули розрізняють два види манікюру — обрізний і необрізний. При обрізному манікюрі для зрізу кутикули використовують спеціальний інструмент - кутикульні гострозубці, при необрізному — використовуються дерев'яні палички або шліфується спеціальним електричним пристосуванням для манікюру.

Манікюр часто сполучається з педикюром, доглядом за шкірою особи, перукарськими процедурами (стрижка, фарбування волосся та інші види догляду за волоссям).

Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів.

Різновиди[ред.ред. код]

Налічується понад 16 видів манікюру, зокрема серед розповсюджених такі:

 1. Європейський манікюр. або По-іншому необрізний манікюр. «М’який» вид манікюру, тому що кутикула не обрізається, як при класичному, а відсувається апельсиновими паличками.
 2. Французький манікюр' Відрізняється тільки способом нанесення лаку - залишається білий кінчик.
 3. Американський манікюр. Подібний до французького, Характерний лише тим, що колір лаку й помади збігається.
 4. Спа-Манікюр - Манікюр з відповідними спа-процедурами. Розмочування, масаж.
 5. Класичний або обрізний манікюр. - Манікюр, у якім кутикула обрізається спеціальними щипчиками або ножничками для задирок.
 6. Аппаратний манікюр передбачає шліфування кутикули спеціальною машинкою.
 7. Гарячий манікюр

Посилання[ред.ред. код]

1. Манікюр і педікюр - Журнал На каблучках

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


-->