Мафін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мафіни

Мафін — маленька кругла або овальна випічка, переважно солодка, до складу якої входять різноманітні фрукти або начинки. Зазвичай мафін поміститься у долоні дорослої людини. Можна також виділити мафіни, виготовлені з кукурудзяного борошна. До мафінів додаються такі продукти як чорниця, шоколадна стружка, малина, кориця, гарбуз, горіхи, банан, апельсин, персик, суниці, морква, лимон і т. д.

Походження[ред.ред. код]

Існує декілька історій про походження назви Мафін. В одній із них слово мафін прийшло до Великобританії у 11 ст. від французького слова 'moufflet', що означає м'який хліб. Інша історія пов'язує це слово з німецьким 'muffe'(один із різновидів хліба).

Мафіни мабуть мали вигляд маленьких тістечок, як варіант кукурудзяного хліба. Прадіди сьогоднішніх мафінів були менш солодкими і вже точно не мали стільки різновидів. Так, як випікати їх було швидко і просто, вони досить швидко стали готуватись на сніданок, як швидка та практична їжа. Але через те, що мафіни швидко черствіли, то у продажу вони стали з'являтися не раніще середини 20 ст. Рецепти на той час були обмежені використанням декількох зернових (кукурудза, пшениця, овес) та кількох добавок (родзинки, яблука, горіхи).

Також перші мафіни випікались на дечках ромбовидної форми, а не в круглих формочках, як це робиться сьогодні. Після винайдення круглих паперових формочок, користування дечками, які потрібно було постійно чистити, припинилось і майже не використовується в наш час. Виготовлення дечок, до яких тісто не прилипає, сприяло випічці мафінів досконаліших форм, таких як тварини, святкові мафіни тощо. Але нормою вважається круглий мафін.

В 50-х роках, у продажі з'явилися суміші для випічки мафінів таких компаній, як Spacey's (США) та Cadbur (Великобританія). В 60-х, були спроби ототожнювати мафін з пончиками у зв'язку з можливостями розвитку бізнесу харчового франчайзингу. Почали створюватися мережі ресторанів типу кофі-хауз, пропонуючи різні види мафінів. Такі мережі були переважно регіональними. Наприклад, The Pewter Pot в південній Новій Англії. В США не було зафіксовано такого типу бізнесу на національному рівні, але Australia's Muffin Break поширився до Нової Зеландії та Великобританії, розповсюджуючи американські мафіни.

Різновиди мафінів[ред.ред. код]

Існує два типи мафінів: англійські та американські. Для виготовлення англійських мафінів використовують дріжджове тісто, а для американських — розпушувач.

Посилання[ред.ред. код]