Маха-Шиваратрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Маха-Шиваратрі
Маха-Шиваратрі
Підношення в одному з храмів
Ким святкується Індуси, особливо шайвісти
Тип Індуїстський
Дата Лютий / березень
Традиції Піст, пуджа

Маха-Шиваратрі або Маха-Шивратрі («велика ніч Шиви») — індуїстський фестиваль, що проводиться щороку на 13 ніч / 14 день зменшення місяцю місяцю Мааґха або Пхалунґа за індуїстським календарем (остання ніч перед новим місяцем). Під час фестивалю Шиві підносяться дари у вигляді листя баеля і ганджі, святкування тривають усю ніч. Також на свято проводяться сеанси йоги і медитації.

У 14 день Чатурдаші Крішна - Пакша темної половини місяця Мага святкується Велика Ніч Господа Шиви - Маха Шиваратрі ( Maha Shivaratri ) . Індуїстські писання , зокрема , Сканда - Пурана , описують чотири види Шиваратрі : Перший - Нітйа Шиваратрі (щоденний Шиваратрі - щоночі ) . Другий - Маса Шиваратрі ( щомісячний Шиваратрі ) , який дотримується в чотирнадцятий місячний день ( Чатурдаші ) спадною Місяця ( Крішна - Пакши ) . Третій - Магха - Пратхам - Аді Шиваратрі , який дотримується протягом перших тринадцяти місячних днів місяця Мага . Четвертий - Маха Шиваратрі , який дотримується в чотирнадцятий місячний день ( Чатурдаші ) спадною Місяця ( Крішна - Пакши ) місяця на Мага . У ніч цього Чатурдаші Шива шанується в протягом всієї ночі.

У цю ніч , згідно переказу , Господь Шива почав тандава - танець первинного творіння , збереження і ... руйнування. Йогіни і тантрики шанують Бога в Його двох основних проявах: як Шиву - Батька Миру , і як Шакті - Матір Світу . У своїй сутності Шива і Шакті являють собою єдине начало. Це не два бога - це Єдиний Господь , це Бог і Його Сила . Віддані Шиві звертаються до нього на протязі всієї ночі Шиваратрі , здійснюючи Абішек , повторюючи мантри і виконуючи інші ритуали. На Шиваратрі зазвичай проводиться чотири пуджі , присвячених різним аспектам і проявам Шиви , щоб охопити різні методи і настрої поклоніння , як ведичні , так і тантрические . Крім того , таке шанування символізує різні етапи духовного зростання , переходи з однієї ачарьев в іншу на єдиному шляху Шива - реалізації .

У різних областях Індії обряди дещо відрізняються . Особливо Маха Шиваратрі святкується в Варанасі ( Каші ) - священному місті Господа Шиви і в Кашмірі - області , де шанування Шиви було особливо сильно розвинене. У 9 столітті Кашмірський святий поет Утпалдева , описуючи Шиваратрі , написав: «Коли одночасно встановлюються Сонце , Місяць і всі зірки , приходить сяюча ніч Шиви , що поширює власне сяйво ». Кашмірські Пандіта зазвичай святкували Шиваратрі протягом 23 днів. Спочатку шість днів були присвячені очищенню дому та купівлі предметів для Пуджі . Потім 2-3 дні проводилися в благочестивих молитвах. Один день був призначений для дарування подарунків. Два дні шанувалися Бхаірава . Один день був призначений для шанування Шиви. Наступного дня найстарший чоловік у сім'ї робив подарунки всім членам родини. Потім день шанування Шиви. Наступного дня лунав прасад з волоських горіхів і рисових пирогів.

У минулому свято часто тривало до Аштамі ( 8 -го місячного дня ) . Останній день також відзначає кінець зими і святкується спалюванням Кангрі . Була велика радість і веселощі навколо . Люди одягали нову і найкращу одяг , і сім'ї сиділи разом і насолоджувалися грою з морськими раковинами .

Дивись також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


емблема Індії Це незавершена стаття про Індію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.