Мейдзін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мейдзін або Мейджін (яп. 名人(めいじん)) — титул найсильнішого гравця в низці японських видів спорту, зокрема в го.

Слово «мейдзін» японською мовою означає «майстер»; дослівно — «видатна людина». В українській мові це слово вживається у вужчому значені, як спортивний термін.

Го[ред.ред. код]

Титул Мейдзіна є в сучасному японському го другий за призовим фондом після Кісея. За престижністю він поступається також титулу Хонімбо. Змагання на титул Мейдзіна включають відбірковий турнір, лігу Мейдзіна і титульний матч до чотирьох перемог, в якому поточний Мейдзін намагається захистити своє звання, а переможець ліги — здобути його. Титульний матч відбувається щороку у вересні-жовтні.

Гравець, що виборює титул Мейдзіна п'ять разів поспіль отримує право на довічне звання Почесного Мейдзіна.

Український мейдзін[ред.ред. код]

Титул Український мейдзін розігрується з 2005 року, замінивши собою турнір на звання Київського Хонімбо. Структура змагання схожа на японську. Відбіркові змагання визначають 9 гравців, які утворюють Лігу українського мейдзіна і в коловому турнірі виборюють право на титульний матч із поточним Українським мейдзіном. Тури відбуваються раз у місяць. В листопаді-грудні грається титульний матч до трьох перемог. Першим українським мейдзіном був гравець 6-го дану Дмитро Богацький. Йому щоразу вдавалося відстояти титул до 2008 року. У 2008 році титул мейдзіна перейшов до гравця 5-го дану Богдана Жураковського, який переміг в титульному матчі з рахунком 3:2. Дмитро Богацький повернув собі титул у 2009, вигравши титульний матч 3:0. У 2010, 2011 та 2012 роках титул завойовував Артем Качановський.


Спорт Це незавершена стаття про спорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.