Мекленбург — Передня Померанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мекленбург — Передня Померанія
Прапор
Прапор
Герб
Герб
Мекленбург — Передня Померанія на карті
Адміністративний центр:   Шверін
Площа:   23 174 км²
Населення:   1 697 800 осіб
Густота населення:   73 осіб/км²
ISO 3166-2:   DE-MV
Прем'єр-міністр:   Ервін Зеллерінґ (СДПН)
Правляча партія:   коаліція із СДПН та ХДС
Розподіл голосів
у земельному зібранні:
  СДПН 23
ХДС 22
ПДС 13
ВДП 7
НДПН 6
Останні вибори:   17 вересня 2006
Наступні вибори:   2011
Голосів у Бундесраті:   3
Сайт:   www.m-v.de

Мекленбург — Передня Померанія (нім. Mecklenburg-Vorpommern) — федеральна земля Німеччини. Столиця — Шверін.

Географія[ред.ред. код]

Крейдяні кручі (Рюген)

Земля розташована на північному сході Німеччини, омивається Балтійським морем. На території землі багато озер, найбільше з них — озеро Мюріц, площа якого 117 км². До Мекленбургу — Передньої Померанії відноситься найбільший в Німеччині острів — Рюген, відомий своїми крейдовими скелями. В Мекленбурзі — Передній Померанії 270 природних та ландшафтних заповідників та 3 національні парки.

Історія[ред.ред. код]

У 1945 році земля була створена внаслідок об'єднання земель Мекленбург і Західна Померанія, кожна з яких мала свою багату історію.

Історія Мекленбургу і Західної Померанії до 1945 року[ред.ред. код]

Schloss Schwerin
Mecklenburg & Pomerania

Близько двох тисяч років тому, германські племена заселили цю територію. Більшість з них покинули її протягом періоду міграції і були замінені або асимільовані слов'янськими полабами впродовж наступних 600 років. Поки західну частину Мекленбургу заселяли бодричі, східну, також як і південну Західну Померанію заселяли велети (пізніше Liuticians), поки північна частина Західної Померанії була заселена руянами. Уздовж узбережжя, вікінги заснували торговельні міста: Рерік, Ральсвік і Менцлін. В 1160 році область завоював Генріх Лев і у складі Герцогства Саксонія, приєднав в 1180 до Священної Римської імперії. Остаточно вся земля була підпорядкована німцями в XII столітті.

Мекленбург[ред.ред. код]

У XII столітті, Генріх Лев, Герцог Саксів, завоював бодричів, підкорив і обернув їх в християнство. Впродовж часу, німецькі ченці, дворянство, селяни і торговці, прибували на ці землі і оселялися тут. Після XII століття, територія залишилася стабільною і незалежною від своїх сусідів. Мекленбург вперше став герцогством Священної Римської Імперії в 1348 році. Хоча пізніше відбувався поділ території в межах однієї й тієї ж династії, Мекленбург завжди зберігав загальну історію і ідентичність. Держави Мекленбург, Мекленбург-Шверин і Мекленбург-Штреліц стали Великими Герцогствами в 1815 році. Після Першої світової війни і зречення Німецького Кайзера, монархія була скасована і був встановлений республіканський уряд.

Західна Померанія[ред.ред. код]

Докладніше: Історія Померанії

Західна Померанія (англ. Western, Lower or Hither Pomerania) — значно менша, західна, частина колишнього німецького регіону Померанія; східна частина була частиною Польщі починаючи з кінця Другої світової війни. В середні віки, областю керували померанські герцоги як частиною Герцогства Померанія. З того часу вона була під шведським управлінням після Вестфальського миру в 1648 році. Південна частина (Altvorpommern) шведської Померанії стала Прусською в 1720 році, північна частина (Neuvorpommern) — в 1815 році.

Культура[ред.ред. код]

Шверинський палац — місце засідань парламенту землі
Трептовська брама в м. Нойбранденбург

У колишніх ганзейських містах збереглися і нині реставруються численні пам'ятники середньовічної архітектури, наприклад палац Шверинський з 300 баштами і башточками — колишня резиденція великих герцогів Мекленбурга-Шверина. У цьому місті особливий інтерес представляє Державний художній музей з багатою колекцією голландського і фламандського живопису XVII століття і собор. Добре збереглися середньовічні оборонні споруди в Нойбранденбурзі.

Адміністративний поділ[ред.ред. код]

Kreise und kreisfreie Städte in Mecklenburg-Vorpommern

Райони (Landkreise)

і вільні міста (kreisfreie Städte),

Посилання[ред.ред. код]


Німеччина Це незавершена стаття з географії Німеччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.