Метод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Метод (від грец. μέθοδος — «шлях через») (англ. method, нім. Methode f) – систематизована сукупність кроків, які потрібно здійснити для виконання певної задачі, досягнення мети. Поняття тотожне алгоритму діяльності чи технологічного процесу.

Слово "метод" з'явилося в англійській мові в 1541 році з французької і латини.

Спосіб пізнання явищ природи[ред.ред. код]

Сьогодні під методом розуміють особливий прийом або систему прийомів, що застосовуються в будь якій науково-практичній діяльності. Жоден прийом не є повноцінним і завжди реалізується в сукупності дій, але саме за особливостями окремого прийому відрізняють та систематизують методи. Тож алгоритм може відрізнятися в одному особливому етапі за окремими ознаками дії, інструменту, технологічним особливостям процесу, що дає значну множину різномаїття методів, котрі можуть зводитися до основних, чи навіть основного.

Розрізняють такі групи методів:

Системологія надає значну універсальність формалізованого алгоритму і лише в об'єктному, субєктному, ресурсному, регламентному, процессорному або по кінцевому продукту вирізня саму методологію. Незважаючи на різність оцінок та трактовок різних філософських шкіл, методологія дає універсальність визначеною самою природою, як твердив Леонардо із Вінчі: Природа - учитель усіх вчителів! Це зреалізована біоніка та біофізика складних систем в сучасному та споконвічному відображені методології.

Основні методи в науці[ред.ред. код]

Методи досліджень речовини[ред.ред. код]

Фізичні методи аналізу

Спектроскопічні методи

Структурні методи

Радіографія

Радіометрія

Індикаторні методи дослідження

Інші методи вивчення речовини

Методи дослідження фізичних полів[ред.ред. код]

Прикладні методи досліджень в окремих галузях[ред.ред. код]

Патентоспроможність методів[ред.ред. код]

Методи і способи відмінні за своєю патентоспроможністю.Конкретні новітні технології, пристрої та продукт технології роблять їх патентоспроможними. А саме організаційні і системи заходів управління господарством, методи (методики) і форми викладання, вивчення та інші, пов’язані саме з модифікованими організаційними заходами, не є патентоспроможними об’єктами.

Див. також[ред.ред. код]

Метод художній, метод творчий – сукупність основних принципів творення художньої дійсності в літературі. Ґрунтується на певному неповторному розумінні світу, суспільства і людини в ньому. Включає в себе принципи добору життєвих фактів і явищ, принципи і способи художнього узагальнення, побудови образів. Серед основних художніх (творчих) методів – бароко, класицизм, сентименталізм тощо

Інтернет[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  1. (рос.) Декарт Р. Рассуждение о методе, чтобы верно направлять свой разум и отыскивать истину в науках // Сочинения в двух томах. Том 1. — М.: Мысль, 1989. — С. 250—268.