Метте-Маріт, кронпринцеса Норвегії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Метте-Маріт
Mette-Marit
Метте-Маріт
Прапор
кронпринцеса Норвегії
Попередник: Соня Гаральдсен
 
Народження: 19 серпня 1973(1973-08-19) (41 рік)
Крістіансанн, Вест-Аґдер, Норвегія
Батько: Свен Хейбі
Мати: Маріт Тьєссем
Чоловік: Хокон Норвезький
Діти: Маріус, Інгрід, Магнус

Її Королівська Високість кронпринцеса Норвегії Метте-Маріт, уроджена Метте-Маріт Т'єссем Хьойбі, (норв. Mette-Marit Tjessem Høiby, р. 19 серпня 1973 року) — дружина кронпринца Норвегії Хокона, наслідника норвежського престолу.

Громадська діяльність[ред.ред. код]

Із чоловіком у 2010

Після вивчення проблеми ВІЛ/СНІД і ряду поїздок в зв'язку з цим, норвежська кронпринцеса Метте-Маріт була назначена спеціальним представником Об'єднанної програми ООН по ВІЧ/СНІД — ЮНЕЙДС.[1]

Королівський Герб

Діти[ред.ред. код]

До свого шлюбу з наслідним принцом, а саме 13 січня 1997 року, Метте-Маріт народила сина Маріуса Борга Хьойбі. Він тепер є пасинком наслідного принца Хокона і старшим зведеним братом принцеси Інгрід Александри і принца Сверре Магнуса. Були деякі розбіжності з приводу ажіотажу ЗМІ навколо Маріуса, і в досить відвертою незвичайній манері кронпринцеса попросила ЗМІ поважати приватне життя її старшого сина. Англійською до нього звертаються Містер, так як він не отримав королівського або дворянського титулу, оскільки він не син наслідного принца.

21 січня 2004 Метте-Маріт народила дочку, принцесу Інгрід Олександру, яка стала другою в лінії престолонаслідування норвезького трону після свого батька, принца Хокона.

3 грудня 2005 Метте-Маріт народила свою третю дитину, принца Сверре Магнуса. Він є третім в черзі на норвезький престол (після батька і старшої сестри).

Нагороди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Кронпринцеса Метте-Маріт назначена спеціальним представником ЮНЕЙДС
Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.