Мйольнір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прикраса у вигляді Мйольніра.
Сучасний мйольнір


В Скандинавській міфології, Мйольнір (Mjolnir, дослівно «той, що розбиває») - це Молот Тора, бога грому та блискавки. Цей молот війни, виготовлений Броком та Ейтрі, має велетенський руйнівний потенціал та асоціювався із блискавкою. Мйольнір, якщо його кинути, після того як вразить ціль завжди повертається в руку метальника. Тільки Тор та його син Маґні могли підняти Мйольнір. Про те як Мйольнір попав до рук Тора розповідається в поемі 11-го ст. Thorsdrapa.

Культура[ред.ред. код]

Копії молота були популярними в Скандинавії та вживались в священних церемоніях, таких як шлюб та жертвоприношення Альвам. В Ґотланді молот ще підкладали в ліжко молодятам (щоб ті мали багато дітей) в 1925 р. В часі хрещення Скандинавських країн, молот був дуже популярним оберегом, та до певної міри конкурував іх християнським хрестом, часами їх навіть носили разом.

Сьогодні копії молота є популярною темою в ювелірних прикрасах. Також молот використовується в націоналістичній символіці.

Грім[ред.ред. код]

Така страшна зброя як Мйольнір вимагала особливої обережності, і навіть Тор потребував спеціальних рукавиць, щоб могти доторкнутись до молота, та спеціального поясу, що подвоював силу власника. Удар Мйольніра викликав грім, тому у більшості германських мов «грім» походить від імені Тора.

Міф[ред.ред. код]

З молотом Тор тішив себе своїм улюбленим спортом: вбивством гігантів. Те, що більшість міфів, що дійшли до нас, розповідають про подвиги Тора, дозволяє припустити, що Тор був найпопулярнішим божеством древньої Скандинавії.

Інші варіанти вимови[ред.ред. код]


Одін Це незавершена стаття з германо-скандинавської міфології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.