Мова ворожнечі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мова ворожнечі (англ. hate speech – букв. «мова ненависті») – систематичне застосування промов, які спрямовані на проявлення агресії направленої на людину або групу осіб за ознакою раси, релігії, статі або сексуальної орієнтації.

Усталений в українській та російській мовах, але пом’якшений переклад з англ.: hate – ненависть, огида, нелюбов; speech – мова, промова, говірка, говір.

Комітет міністрів Ради Європи визначає мову ворожнечі як усі форми самовиразу, які включають поширення, підбурення, сприяння або виправдання расової ненависті, ксенофобії, антисемітизму чи інших видів ненависті на ґрунті нетерпимості, у тому числі: нетерпимість висловів у формі радикального націоналізму та етноцентризму, дискримінації та ворожості щодо меншин, мігрантів і людей з числа іммігрантів[1]. Застосування поняття найчастіше використовується у галузі юриспруденції та у сфері дотримання прав людини, при цьому воно постійно уточнюється. Так, парламентська асамблея Ради Європи у резолюції 1728 (2010 р.) «Дискримінація на основі сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності» спеціально засудило таку мову щодо ЛҐБТ[2].

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Вебер, Анн. Навчальний посібник з проблематики "мови ненависті" / [пер. з англ. Східно-Європейського Інституту Розвитку; за заг. ред. Павліченка О. М.] - К.: Тютюкін, 2010. - 96 с.


Соціологія Це незавершена стаття з соціології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Політика Це незавершена стаття з політики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.