Модернізація комп'ютера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Модерніза́ція комп'ю́тера, або апґре́йд (англ. upgrade) — зазвичай по відношенню до персонального комп'ютера — заміна окремих компонентів комп'ютера на досконаліші або/і потужніші. Персональні настільні комп'ютери побудовані за модульною системою відкритої архітектури, що дозволяє проводити модернізацію, і одержувати продуктивніший комп'ютер, зберігаючи інвестиції.

Основні способи модернізації ПК[ред.ред. код]

  • Збільшення обсягу оперативної пам'яті — на материнських платах сучасних ПК звичайно передбачено кілька роз'ємів під модулі пам'яті. Як правило, на сайті виробника завжди можна уточнити максимальний підтримуваний об'єм оперативної пам'яті і частотні характеристики. Якщо в комп'ютері потрібно збільшення обсягу оперативної пам'яті, то має сенс придбати модулі більшого об'єму або з більш високими характеристиками.
  • Збільшення обсягу твердого диска — твердий диск ПК являє собою знімний пристрій, що кріпиться всередині системного блоку і підключений до материнської плати через стандартний інтерфейс (зазвичай IDE або SATA). Як правило до материнської плати можна підключити декілька твердих дисків, що дозволяє збільшити об'єм пам'яті для зберігання даних. З іншого боку рік за роком виробники твердих дисків збільшують швидкість їх роботи, тому купивши новий твердий диск ви, як правило, отримаєте не лише додатковий об'єм для зберігання даних, але і збільшите швидкість доступу до файлів. Окремо варто відзначити можливість організації RAID масивів на сучасних материнських платах.
  • Заміна відеокарти — відеокарта (графічний адаптер) дозволяє підвищити якість відтворення графіки і більш високої продуктивності в іграх і графічних додатках. Якщо вам потрібно вичавити максимум зі свого комп'ютера, можна навіть встановити декілька відеокарт і налаштувати їх паралельну роботу.
  • Модернізація процесора — найпростіший і очевидний спосіб збільшити продуктивність ПК — це заміна процесора, але кінцева продуктивність ПК пов'язана з продуктивністю інших комплектуючих (при використанні оперативної пам'яті з низькою частотою або маленьким об'ємом, повільного жорсткого диска — приріст в продуктивності буде мало відчутний).
  • Модернізація програмної частини. Часто можна збільшити продуктивність ПК шляхом установки оновлень ПЗ. Наприклад, встановивши SP1 на Windows Vista можна значно збільшити продуктивність комп'ютера, без необхідності придбання устаткування. Також підвищити продуктивність ПК і додати нові функції з управління апаратною частиною ПК можна оновленням драйверів.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.