Мокре складання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Wet-folding bull.jpg

Мокре складання – техніка оріґамі, розроблена японським майстром Акірою Йосідзавою, в якій використовується вода для змочування паперу, для простішого поводження з ним. За допомогою мокрого складання фігуркам оріґамі можна надати природну жвавість форм, тоді як моделі виконані в традиційній техніці виглядають трохи кутастими.

Складений кілька разів папір стає занадто товстим для того, щоб продовжувати з ним роботу. Така проблема встає особливо гостро при складанні складних фігурок тварин. Здолати ці труднощі допомагає метод мокрого складання. Для того щоб додати паперу необхідну піддатливість, місця наступних, найважчих для виконання згинів роблять злегка вологими за допомогою змоченої у воді губки, що при цьому повинна бути ледь вологою.

Якщо модель велика, використовують розбризгувач, відрегульований на подачу найдрібніших крапель («туману»). Трохи зволожений папір стає податливішим ї йому вдається надавати потрібну форму.

Кожну знову сформовану в такий спосіб складку зазвичай просушують у руках або навіть за допомогою фену. Якщо наприкінці роботи модель усе ще залишається вологою, її можуть закріпити на дерев'яній підставці за допомогою шпильок. Остаточно висушена модель прекрасно тримає надану їй форму. Сам папір не повинен бути занадто тонким. Як правило, звичайні аркуші для такої техніки не годяться. З доступних, наявних у продажі видів паперу для цього методу найкраще підходить папір для малювання пастеллю.

У техніці мокрого складання може допомогти ґрунтовка - водорозчинна просочувальна сполука, що додається в процесі виготовлення паперу. Поки папір сохне, хімічні зв'язки змушують волокна паперу щільніше прилягати один до одного, що остаточно робить аркуш міцнішим і твердішим. Робота зі зволоженим папером вимагає набагато більше часу, ніж звичайне складання, але ця техніка дозволяє отримувати прекрасні результати.

Джерела[ред.ред. код]

рос. Афонькин С.Ю., Афонькина Е.Ю. Все об оригами. – СПб: ООО «СЗКЭО "Кристалл"», 2004. – 272 с., ил. ISBN 5-9603-0005-2