Море Спокою

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Море Спокою
Море Спокою
Море Спокою
Розташування
Розташування Місяць (супутник)
 
Назви частин Місяця

Море Спокою (лат. Mare Tranquillitatis) — місячне море на видимій стороні Місяця в басейні Спокою. Селенографічні координати об'єкта — 8°30′ пн. ш. 31°24′ сх. д. / 8.5° пн. ш. 31.4° сх. д. / 8.5; 31.4[1], діаметр становить 873 км[1]. Матеріалу море в межах басейну складається з базальт формується в проміжний, щоб молодий віковій групі Пізньоімберійської періода епохи. Навколишні гори , як вважається , з Пізньоімберійської епохи, але фактичне басейну, ймовірно, Донектарскій період. Басейн має нерегулярні поля і не має певну структуру кілька кільцями. Нерегулярне топографія в і біля цього басейну результатів від перетину Спокою, Нектару, Криз, Достатку і Ясності басейни з двома наскрізними кілець Буря басейні. болото Сну, на північно-східному краю кобилі, наповнений базальту, що перекинувся від Спокою. Колір море синюватий відтінок по відношенню до іншої частини Місяця і виділяється досить добре, коли колір обробляється і екстрагували з декількох фотографій. Колір, ймовірно, через високий вміст металу в базальтової грунту або каменів.

Дослідження[ред.ред. код]

Вперше було досягнуто апаратом «Рейнджер-8» при плановому зіткненні з поверхнею 20 лютого 1965 р. після успішно виконаної фотозйомки поверхні Місяця.

20 липня 1969 р. в ході експедиції «Аполлон-11» пілотований апарат з двома астронавтами НАСА на борту здійснив м'яку посадку на Базі Спокою.[2]

Після завершення плавного приземлення в «Аполлон-11» місячний модуль з ім'ям «Орла», астронавт Ніл Армстронг сказав диспетчерів на Землі ", Х'юстон, Базі Спокою тут. Орел приземлився". Посадочний майданчик призначений «Стадіо Спокою» після імені Армстронга для нього, і три маленьких кратерів на північ від бази були названі «Олдрін», «Коллінз», і «Армстронг» на честь «Аполлона-11» екіпажу.

Переглядів[ред.ред. код]

Mare Tranquillitatis map.jpg

Це три види Моря Спокою на Місяці, прийняті відображення камери на Аполлон-17 Місія в 1972 році, з видом на південний захід від середньої висоті 111 км на революції 36 місії. Зліва знаходиться в східній частині Моря Спокою , з кратерів Франц ( внизу праворуч , Лайєлла (темно підлогу, праворуч від центру ), а також Таронтіос (угорі ліворуч). " Відсік " темної кобили (базальтової) на ліворуч Синус Конкордіай, з « островів » старшого, легкої гірської матеріалу. Праворуч показаний кратер Коші, яка лежить між Рупас Коші і Коші Райлі. Центр фото показує центральну кобилу з кратерами Вітрувій (внизу праворуч) та Гарднер (внизу в центрі). На горизонті легкі нагір'я в південній околиці кобилі, поруч з Аполлон-11 посадкової площадки. Кратер Джансен видно на краях як у центрі і правої фотографії. Право фотографія показує західну кобилу, з кратерів Дауеса (внизу зліва) і великий Пліній (43 Діаметр км), з «Плініос Рійлес» в на передньому плані. Ці фотографії були зроблені протягом декількох хвилин один від одного, як «Команда Модуль Америка» орбіту Місяця. Сонце висота падає з 46 градусів на лівий до 30 градусів праворуч.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б «Gazetteer of Planetary Nomenclature» (англійською). International Astronomical Union (IAU) Working Group for Planetary System Nomenclature (WGPSN). Архів оригіналу за 2012-04-04. Процитовано 2010-08-03. 
  2. Описание экспедиции Аполлон 11 на портале НАСА

Джерела[ред.ред. код]